Kultúra a umenie

Zlatokopka 3, knižná novinka od úspešnej Lucie Saskovej

Úspešná slovenská autorka Lucia Sasková, ktorá sa stala známou jej tvorbou vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ, a.s. najmä v spojení s knižnou sériou Zlatokopka alebo Prostitútka, pridáva od septembra 2017 do svojho portfólia ďalšiu knihu. Je práve pokračovaním začatej série Zlatokopka. Tretí diel s podtitulom Nezažiješ, neuveríš má byť ešte o niečo tvrdší, než doterajšie dva. Hlavná hrdinka sa ocitá pred súdom úradným aj tým spoločenským. Chcela začať nový život, ale niektoré staré nevyriešené veci vyšli na povrch a dostihli ju. Najmä čitatelia predošlých dielov tak budú veľmi dobre vedieť, čo to pre hlavnú hrdinku môže znamenať.

Zlatokopka 3

Knižná novinka je v predaji v internetovom kníhkupectve BUX.sk so zvýhodnenou uvádzacou zľavou, alebo v každom dobrom kníhkupectve. Maloobchodná cena je 10,90 EUR.

Podrobnosti o knihe:

  • Formát: 13 x 20 cm
  • Počet strán: 352
  • ISBN: 978-80-220-1987-3
  • EAN: 9788022019873
  • Autor: Lucia Sasková
  • Dátum vydania: 19/09/2017
  • Váha: 417 g.

Kto je Lucia Sasková?

Lucia Sasková sa narodila v Žiline a ako sama vraví, toto mesto zbožňuje a rada sa tam vracia, napriek tomu, že žije od detstva v Nitre. Jej kreativita sa prejavovala už odmalička – recitovanie, školský muzikál, vymýšľanie programov na besiedkach, tematické básničky na rôzne podujatia, na základnej škole vznikol dokonca pre jej najbližšie priateľky prvý krátky román. Slohové práce písala pre seba aj pre polovicu triedy, neskôr prišla punkrocková kapela, spev, gitara a texty v nej. Vraví však, že je veľmi rada, že žila v dobe bez Facebooku a mobilných telefónov s fotoaparátmi a videami. „Nikdy som nevedela spievať. Vlastne ani hrať. Ale to bolo v poriadku, v našej hudbe to bolo priam povinné.“ Smeje sa dnes Lucia. Neskôr mala absolútne „hluché“ obdobie, počas ktorého bolo načase dospieť. Písať začala spontánne, sama nevie prečo, ale keďže neverí na náhody, o pár rokov neskôr, jej to už bolo jasné – malo to tak byť. Jej romány sa tešia obľube práve vďaka priamosti, ktorú nedáva len na papier, ale využíva ju aj v živote. Román Neznámych nemiluj vyšiel v roku 2012 a po opatrnom otvorení dverí v tabuizovanej téme znásilnenia už písať neprestala. Viac o autorke uvádzajú oficiálne stránky vydavateľstva na adrese: https://slovenskyspisovatel.sk/autori/lucia-saskova/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie

Komentáre sú ukončené