BývanieTlačové správy

Študovňa pre prváčika – na čo nezabudnúť?

A je to tu. Školský rok už je v plnom prúde. Máte doma čerstvého prváčika? Okrem aktovky a množstva ďalších školských potrieb mu budete musieť pripraviť aj izbu, aby v nej mal všetko, čo potrebuje na naberanie nových znalostí a plnenie domácich úloh. Ako na to?

detská izba

Základom je dostatok spánku

To je pravidlo, ktoré sa nedá obísť, či máte 6 rokov alebo 60. Spánok pomáha dobrému sústredeniu, spokojnosti a dobrej nálade a len s dostatkom spánku sa novo naučené informácie správne uložia.

Preto prváčik potrebuje izbu, v ktorej je v noci chladnejšie a je dostatočne zatemnený. Neobíde sa samozrejme ani bez kvalitného matraca. Deti môžu mať matrac mäkší, ale najlepšie bude, ak si váš prváčik matrac vyskúša a nákup preberiete s odborníkom.

Dôležitý je aj ergonomický vankúš . Ten by nemal byť veľmi vysoký. Optimálne vyberajte s hypoalergénnym dutým vláknom. A ako prváčika prehovoriť, aby sa do postele tešil? To môžete zariadiť skvelými detskými obliečkami s motívmi obľúbených hrdinov, do ktorých sa zababuší jedna radosť.

Zdravé návyky a držanie tela začínajú už na základke – nepodceňujte u svojho prváčika ergonómiu

Bez pracovného stola a stoličky sa určite žiadny školák nezaobíde. Ale veľa ľudí robí pri výbere študijného kútika zásadnú chybu. Miesto, kde bude žiačik tráviť veľa času, by malo byť už od začiatku ergonomické, aby dieťaťu hneď od začiatku nepoškodzovalo chrbticu a držanie tela.

Okrem kvalitnej stoličky a stola (ktoré môžu vydržať až do puberty, takže sa investícia oplatí) môžete svojmu žiačikovi pomôcť k dokonalému ergonomickému prostrediu aj prostredníctvom rôznych podnožiek, ktoré môžu byť aj pohyblivé, čo sa hodí zvlášť pre deti, ktoré nezvládnu vydržať chvíľku v pokoji .

Čerstvý vzduch je základ správneho spánku aj učenia

Veľmi dôležitým bodom pri štúdiu je aj čerstvý vzduch. To platí nielen v školských triedach, ale aj doma. Nedostatkom vetrania vzniká veľká koncentrácia CO2, ktorá vedie k problémom s prijímaním nových informácií a so sústredením aj u dospelých au detí to platí dvojnásobne.

V zimných mesiacoch môže navyše pravidelné vetranie predchádzať hromadeniu vlhkosti v miestnosti a tým vzniku plesní, ktorá môže byť (nielen) pre deti nebezpečná.

Organizácia a poriadok ako najlepší priatelia sústredenie

Ďalším dôležitým bodom sú aj úložné priestory. Kvalitný stôl bude mať určite nejaké tie šuplíky, ale určite sa vám budú hodiť aj rôzne organizéry a priehradky, šanóny, nástenka, kelímok na písacie potreby, štítky atď.

V organizovanom a čistom priestore sa aj dospelým učia a pracuje oveľa lepšie. A u detí to opäť platí niekoľkonásobne.

Podporujúci rodičia sú najdôležitejšie

Priestor, správna teplota, dostatok svetla , ergonómia… to všetko je pre úspech vášho školáčka dôležité. Ale tým najdôležitejším ste vy. Rodičia, ktorí sa s ním budú učiť a zložitým novým svetom ho vykonajú. A k tomu vám prajeme pevné nervy a množstvo zážitkov – hlavne tých pozitívnych.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Bývanie

Komentáre sú ukončené