televíziazamyslenie

Názor: Nikto nie je dokonalý nám už nič nové neponúkne… pretože…

Televízna relácia Nikto nie je dokonalý (v minulosti aj ako Aj múdry schybí) patrila vždy medzi tie zábavné a zaujímavé. Za posledné roky prešla niekoľkými zmenami, najmä na moderátorských stoličkách. Lenže aj nové tváre nemusia byť vždy zárukou toho, že sa celá relácia zlepší. Najnovšie sa predstavuje nezvyčajná dvojica. Populárny český herec a moderátor Martin Dejdar a v JOJ mimoriadne protežovaný východniar a multitalent Marián Čekovský. Moderátori a hostia môžu byť fajn, no zvyšok je po celé roky rovnaký.

Tak ako po celé roky, mala táto relácia jednu zásadnú chybu, ktorú si všimol každý normálny človek. Pozor, každý živý, zdravo uvažujúci a človek duševne v poriadku. Názov relácie hovorí o tom, že nikto nie je dokonalý. Avšak mikrofón prichádza za nedokonalými ľuďmi zámerne.

Nikto nie je dokonalý

Zdroj foto: joj.sk

Nech je sranda, spýtajme sa debila

Po celé roky má relácia jeden a ten istý postup, ktorý nezmenila. Volí si miesta a pešie zóny pri obchodoch, kde odchytí ľudí. Nie, toto vlastne nie sú ľudia. Exotov, bláznov, až debilov, ktorí chcú byť v televízii odchytia, ale nevykladajú úsilie na to, aby mali odpovede od skutočnej vzorky obyvateľstva, alebo aspoň daného mesta. V minulosti občas prezradili v akom meste sa pýtajú. Pýtajú sa však ľudí, ktorí sú pod vplyvom alkoholu, bezdomovcov, Rómov s problematickou výslovnosťou, ľudí, ktorí hovoria maďarskou slovenčinou a ľudí, ku ktorým sa bežne človek nepriblíži. Prečo? Sú parádnou šancou na to, že sa do mikrofónu dostane niečo vtipné, alebo sa na konkrétnu otázku ohľadom počtu prstov na ruke dozviete niečo celkom iné.

Nesedia vám počty?

Každá šou, ktorá by niečo také myslela vážne, sa naozaj spýta desiatich. Keď však moderátor povie, „spýtali sme sa desiatich ľudí“ tak tomuto tvrdeniu nemožno veriť hneď dva krát. Podľa rôznorodosti tvárí, ktoré zaznejú počas celej šou je evidentné, že sa nepýtali desiatich, ale viacerých. Z možno 15 odpovedí si vyberú desať. Niektorých ľudí odpovede vidíme len raz, či dva krát. Vtipné musia dostať priestor. Tak existuje priestor na zmanipulovanie toho, koľko správnych odpovedí naozaj malo zaznieť. My síce môžeme počítať s tým, že ľudia budú vedieť odpovede, ale ľudia sprostí majú pobaviť hlúposťou a nie vedomosťami. Relácia sa tak nesnaží ani po rokoch zmeniť a naďalej nám ukazuje, akí sú Slováci  – sociálne prípady, Rómovia, alkoholici, špinaví ľudia a ****. Stále bez zmeny. Nech už je relácia na ktorejkoľvek televízii.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia