zamyslenie

Maroš Kramár v rannej relácií JOJ proti Ficovi a voličom Smeru

Prekvapenie čakalo divákov v rannej relácii televízie JOJ, ktorá vytvorila aj seriál Za Sklom. Ten sa v jeho tretej sérií vyhol klasickému scenáru a inšpiroval sa tým, čo bude ľudí zaručene lákať a momentálne zarábať. Udalostiam súvisiacim s vraždou novinára Kuciaka. Téma, ktorá je v akomkoľvek spracovaní odsúdená na úspech, lebo je trendová.

Maroš Kramár

foto: titulok vo výstupe nenávisti a urážok mal znieť trochu inak

Dnešný hosť bol Maroš Kramár, ktorý v seriáli stvárňuje výraznú negatívnu postavu vplyvného arogantného podnikateľa. Aj preto si ho televízia pozvala, aby hovoril o svojej úlohe. Priebežne však odchádzal od témy a neustále útočil na jednu konkrétnu politickú stranu, vysmieval sa a urážal ľudí, ktorí volia túto konkrétnu politickú stranu a komentoval politiku spôsobom, akým bežné v rannom vysielaní nie je.
Zrejme len z úcty k jeho hereckej kariére mu nikto nič nepovedal, prípadne neboli moderátori ani len pripravení na to, aby jeho komentár okomentovali. Ranná relácia bola doteraz o správach, počasí, rozhovoroch, všimli sme si nejaké hudobné talenty, osobnosti, špecialistov.

Ťažko ale môžeme prijať rannú reláciu, ktorá nás prebudí prejavmi nenávisti, urážaním, zlom a akousi vzburou. Ráno sa divák potrebuje pripraviť na deň, nie rozpáliť tým, že počúva rozhnevané názory jedného herca, ktorý sa nebojí urážať nejakú skupinu ľudí s nejakým názorom. Neurážal náš politický názor, keďže zrejme všetci z komercne.eu nemáme vyhradený názor (len prehliadame strany, ktoré vznikli a ťažia len z konkrétnej vraždy a protestov).

Sudcov pred voľbami od Venezuely pod Indonéziu

Je nutné dodať, že vplyvné podnikateľské živly radi siahajú po vplyvných politických živloch, ktoré ovplyvňujú podnikanie tých prvých živlov. Je tomu tak v každej jednej krajine. Podrobne princíp fungovania moci popisuje už fiktívna, pritom skutočnosťou inšpirovaná beletria od Maria Puza, aj novšia literatúra faktu N’arangheta. Ktorákoľvek strana pri moci, ktorá má stovky členov, bude mať vždy nejaké články svetlé a niektoré tmavé. Ich zámery však vždy opozičné názory považujú za zámery politickej strany, čo asi nebude to správne.

Na Slovensku niečo také stačí práve politickým stranám o ktorých by sme nikdy nepočuli, ak by známeho novinára nezabili. Práve na jeho smrti si postavili svoj marketing a históriu rastu. Útočenie na celú jednu politickú stranu ale nemôže byť riešením a vyriešením týchto tmavých článkov. Zvláštne je tiež zo strany známeho herca urážať voličov akejkoľvek strany. Prekvapil už spoluprácou s bazárom áut, na ktorý má tak veľa ľudí ťažké srdce.

Apolitické komercne.eu zostáva apolitické aj naďalej. Len nás aj dnešná skúsenosť utvrdzuje, že TA3 je informačnou a obsahovou kvalitou oveľa vyššie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie