televíziazamyslenie

JOJ dotiahla reprízy na ďalší level. Správ a nehôd 3-násobok

Postreh z vysielania: Ak vás vysokohorská turistika a husté sneženie počas veľkonočných sviatkov uväznia na chate s jediným televíznym kanálom, pravdepodobne to bude jeden konkrétny, mimo RTVS. Máte neopakovateľnú príležitosť vidieť kanál, ktorý za bežných okolností nesledujete. TV JOJ je prístupná aj cez klasické antény, ako jeden z mála kanálov. Posledné roky využívané reprízovanie televízií na Slovensku je priamy dôsledok nakupovania licencií, bohatého vlastného fondu televízií a širokého spektra rôznych kanálov (Wau, Dajto, Doma, Jojko a pod.), v ktorých možno predávať reklamný priestor. Veľkonočný pondelok, deň, v ktorý niektorí muži stávajú skôr a vodou, korbáčom a voňavkou ráno prekvapujú svoje ženy, si vieme predstaviť aj inak.

TV joj správy

Zodpovední za programovú výplň TV joj však majú iné predstavy. Pochopiteľne, TV nie je tradičnou súčasťou Veľkej Noci tak ako Vianoce. Keď ju však využívate ako televíznu kulisu, alebo nástroj pre udržanie detí na uzde, je šokujúce, že ani počas voľného sviatočného dňa nemáte program vyplnený nejakou rozprávkou, príbehom, či príjemnou témou. Po rannom vstávaní nás v éteri vítajú KRIMI noviny plné vrážd, násilia a autonehôd. Televízia, ktorá je známa tým, že striehne na tieto ľudské nešťastia a každú bezvýznamnú nehodu, akoby šlo o trofej počas poľovnej sezóny, nám KRIMI noviny ponúkne aj skoro ráno, keď deti čakajú rozprávku.

Nasledujú správy „s Luciou Barmošovou a Ľubošom Sarnovskýýým“ uvedené nehorázne nepríjemným afektovaným hlasom a obsahovo o tom istom, čo sme mohli vidieť deň pred tým. Ak už ale prežijeme správy, s rovnakou reklamnou prestávkou v rovnakom momente, ako včera a prečkáme aj záver správ, dočkáme sa…

Repete

… znova opäť tie isté KRIMI NOVINY a hneď po nich znova opäť tie isté večerné správy. Ak by šlo aspoň o šťastné správy a nie správy, ktoré sa týkajú rovnakej šialenej vojny, ktorú Rusi rozpútali na Ukrajine, možno by mohla byť situácia iná. Dvojité krimi noviny a dvojité správy hneď z rána sú nemysliteľné. Dá sa povedať, že ak ste si nenechali z princípu ujsť večerné správy deň predtým, po dnešnom ráne ich už viete naspamäť. Reprízy v tejto TV dostávajú celkom iný význam.

Takéto ráno, keď rôzne generácie rodín môžu byť dávno hore a očakávajú iné vysielanie, je v prípade TV JOJ hrôza. Programové lajdáctvo a ignorancia diváka. Akoby ani nevideli a nechceli vidieť kalendár a premýšľať nad tým, ako veľmi sú hodnotné pre diváka správy, ktoré sú nie jednorazovou reprízou, ale hneď dvojitou na tom istom kanáli.

Postreh je napísaný skôr, vydávaný dodatočne, po návrate domov a pripojení.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia

Komentáre sú ukončené