médiá

Nové Rádio Vlna vysiela na pôvodných frekvenciách rádia Viva

Rádio VlnaFrekvencie rádia Viva, ktoré pre za zvláštnych okolností rádio stratilo v naozaj prazvláštnych prieťahoch a donedávna sa o ne aj súdilo, pripadli už vtedy neznámej spoločnosti Corporate Legal. Tá mala zámer spustiť svoje vlastné rádio. V týchto dňoch sa dá naozaj nové rádio naladiť a na počudovanie, ide o kópiu rádia Viva, ktoré pritom stále vysiela, no na iných frekvenciách (101.1 a 94.9). Rádio Vlna ponúka hudbu staršiu, aj mladšiu, nenásilnú a nie šialenú, čiže je počúvateľné a pôsobí dobrým dojmom. Žiaľ vzhľadom na veľké kopírovanie rádia Viva sa ani nič iné nedá očakávať.

Vlna nenahradzuje Vivu
Pomýliť môže aj Alexander Štefuca, ktorý bol dlhé roky ústredným hlasom v éteri rádia Viva a presídlil do Vlny, prípadne ďalšie hlasy. Môže dokonca existovať názor, že rádio Viva sa vracia na pôvodné frekvencie a s novým názvom. Nie, nie je to tak. Podľa cenníka inzercie a ďalších indícií totiž rádio Viva funguje a bude fungovať naďalej bez zmeny. Viva naďalej vysiela ako metropolitné rádio Bratislavy s dostupnosťou lokálne až po okraj Viedne, s dostupnosťou tiež pred Trnavu, alebo pred Dunajskú Stredu.

Vlne dám šancu pri cestovaní na sever Slovenska a do Nitry, kde sa hodí rádio s podobným obsahom. Avšak vzhľadom na vlastné zásobovanie sa imidžom a obsahom rádia Viva, ako sa aj pred časom zásobovalo rádio Best FM (Miro Astro, moderátori, slogany takmer ako „najlepšia hudba všetkých čias“, Oldies party…) je originál len jeden. Rádio Viva naďalej naladíte aj prostredníctvom webu na:

http://player.radioviva.sk/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:médiá