služby

Recenzia: návšteva akvaparku Gino Paradise Bešeňová v januári

BešeňováBešeňová, nachádzajúca sa medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, je obec, ktorá sa pred rokmi stala známa pre termálne pramene, no za posledné roky hlavne pre vybudovaný veľký akvapark. Ten neustále rozširujú, a dnes dosahuje naozaj parádne rozmery a viacero atrakcií, v ktorých si príde každý na to svoje. Už niekoľko mesiacov tento akvapark odkúpilo J&T, čiže rovnaký majiteľ ako konkurenčnej Tatralandie. V Bešeňovej tak môžu majitelia GoPass kariet využiť zľavy z Tatier a Tatralandie. Cena je celkom vysoká, na to sa treba pripraviť. Ak však hľadáte zážitky, aj teraz v zime Bešeňová skôr potešila a prekonáva dlhodobo Tatralandiu. (foto: ginoparadise.sk)

Prístupnosť a orientácia:
Na miesto sa dá doraziť bez veľkých ťažkostí a parkovanie je bezplatné. V lete môže byť problém, teraz v zime je bez problémov. Vstupné je vysoké, zakúpiť je možné balíčky, ktoré obsahujú rôzne služby a podľa vlastneného balíčka sú sprístupnené aj jednotlivé atrakcie. Vo vnútri sa nachádzajú šatne a skrinky oddelené pre mužov a pre ženy. Pri deťoch to riešia rodičia podľa seba. Skrinky sú podľa voľného výberu zákazníka, nevyberá ich žiaden počítač. Beriete, ktorú chcete.

Atrakcie: tobogany
V zime máte dostupné všetko, okrem pár vonkajších bazénov a toboganov. Nemusíte byť sklamaní z obrázkov šantiacich ľudí ako v iných akvaparkoch, ktorí sa môžu na vodné atrakcie v zime pozerať len na nich bez reálnej možnosti ich navštíviť. Bešeňová má celú vysokú vežu, z ktorej vedú dva modré tobogany, čierny, rýchly červený, oranžový s nie príliš vyladenými spojmi a napríklad zelený. Červený je extra rýchly, čierny je vybavený svetelnými efektami a tie dva modré sú rovnaké. V závere vám po dojazde zobrazia váš čas. Je tak možné pretekať vo dvojici o najlepší čas. Problémom pri týchto toboganoch môže byť fakt, že kým vyšliapete hore, stratíte mnoho energie. Ide o vysokú vežu bez výťahu, kde plavčík púšťa ľudí podľa toho, ktorý tobogan kto chce. Výborné na zimnej sezóne je aj to, že nestojíte dlhé rady na schodoch, ale do minúty idete a už sa šmýkate. To sa s letom nedá porovnať.

Vo vnútri sa nachádza jeden zaujímavý tobogán bez spojov, ktorý sa dva krát krúti okolo seba nadol a poskytuje veľmi hladkú jazdu a dobrý dojazd. Ide o kratší, menej agresívny tobogan nachádzajúci sa v staršej pôvodnej časti.

Atrakcie: morské vlny a detský bazén
Morské vlny sú zaujímavosťou, ktorá trvá presne 10 minút a koná sa 2x za hodinu. Ide o široký bazén, ktorý je vybavený horolezeckou stenou s úchytmi. Po zapnutí vĺn ide o pravidelné, rovnako veľké vlny a ide o zábavu, ktorá priláka mnohých na jednoduché hojdanie sa vo vlnách. V tesnej blízkosti je detský bazén pre menších plavcov a neplavcov s rôznymi preliezačkami.

Atrakcie: termálne bazény a vírivky
Termálnych bazénov je tu niekoľko. Hnedá voda je lákadlom do tohto miesta už celé roky. Bazénov s touto vodou je minimálne 5 a poskytujú rôznu teplotu. Mimo termálne bazény sú k dispozícií aj dve vírivky, ktoré sú tak trochu stratené a mnohí ich obídu. Aspoň že tak. Keďže sú len dve, je dobrou výhodou, že sú skryté, pretože kapacitne sú veľmi obmedzené. Zaujímavosťou je, že o vírivkách nevedeli aj niektorí zamestnanci.

Atrakcie: wellness a sauny
SPA centrum je pomerne dobre vybavené aj saunami, aj procedúrami. Žiaľ balíček bussiness, od ktorého by sme čakali, že ho zrejme zvolia podnikatelia na regeneráciu ducha, bol orientovaný skôr na atrakcie pre mladých a sprístupňoval klasické bazény. Nevyskúšali sme teda SPA služby a zariadenia, no veríme, že niekedy nabudúce.

Zariadenie a postrehy
Celé zariadenie bolo čisté a udržiavané. Mužské sprchy nemali žiadne technické problémy a toalety sú taktiež veľmi dobre udržiavané. Služby stravovania fungujú na dobrej úrovni, k dispozícií je aj bar. Počas zimy nie je návštevnosť veľmi vysoká, to má aj výhody, keďže majú návštevníci k dispozícií ležadlá a nemusia si veci pokladať na mokrú zem. Fajčiarov je vonku minimum a tak neznepríjemňujú ostatným život. Zariadenia nie sú popraskané a v dobrom stave, tým pádom hrozí len málo zranení. Zamestnancov nemusí v prípade problému nikto hľadať, pretože sú neustále po ruke.

Klientela je prevažne poľská, slovenská, česká. Typický návštevník je mladý človek, rodina s deťmi a partie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby