reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: Dreams (Bratislava) – oproti Figaro

Reštaurácia Dreams sa nachádza v blízkosti známeho podniku Figaro, v okolí ktorého závan kakaa je niekomu príjemný, iným zas nie. Podnik z vonka nevyzerá príliš vábne a tak aj od návštevy samotnej sme veľa nečakali. O to viac sme boli prekvapený z príjemného posedenia a pocitu, aký nebýva častý.

Ako sme sa v podniku cítili
Reštaurácia je menších rozmerov, ponúka len možno asi 8 stolov, ak sa nemýlim a vybrať si nemusíte podľa toho, ktorý je čistejší, ale skôr podľa toho, ktorý sa vám v tej chvíli bude najviac páčiť. Počas mája, kedy sme podnik navštívili, sme si po nejakej dobe nemuseli vyberať stôl podľa toho, ktorý je čo najmenej špinavý. Zariadenie je čisté, príbor vyleštený a poháre čisté. Pripomínam, že poháre sú naozaj vypulírované. Pohár na víno ešte pred naliatím vína nemal náznak jediného dotyku a ani chĺpku z obrusu na leštenie.
Celkovo priestor podniku vyzeral príjemne, hoci jednoducho. Miestami oranžové doplnky, ktoré nepridávali na luxusnosti. Veľký výrazný obraz zachytávajúci ulice New Yorku bol dominantný. V tomto riešení viac prvkov nenájdete. Toalety čisté a na viditeľnom mieste. Barový pult v blízkosti vstupných ťažkých dverí.

Ako sme si v podniku pochutili
Mali sme viacero chodov a na každom jednom bolo niečo vynikajúce. Potešil výber niekoľkých vín a chutí. Veľmi dobre chutila zrejme čučoriedková omáčka s rezňami a opekanými zemiakmi. Vynikajúci bol guláš, ktorý aj napriek svojej obyčajnosti bol podávaný so slušnosťou a zjedený s chuťou.

Aká bola obsluha
Prekvapil chudší pán, zrejme hlavný obsluhujúci, ktorý vynikal ochotou, a podľa správania aj profesionalitou. Čakali sme podľa výzoru aspoň miernu ležérnosť a takto ladený postoj k jeho práci, no bol to len hlúpy prvý dojem. Pán promptne reagoval na náznak privolania. Spýtal sa na spokojnosť počas jedla aj po jedle. Platba rýchla, rovnako ako odnášanie použitých tanierov.

Celkový pocit
Podnik sa snaží. Je to vidieť hlavne na čistote zariadenia a nástrojov, detailov, riadov a príboru. Obsluha, ktorú v čase našej návštevy tvoril len jeden pán, bola na dobrej úrovni. Keďže celkovo navštevujeme a hodnotíme bežné reštaurácie počas alebo mimo podávanie menu, hodnotíme aj túto reštauráciu, a to veľmi dobre. Hodnotenie 5**** z 5 možných. Odôvodnenie hodnotenia považujem za dostatočne spomenuté v tomto článku vyššie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie