televízna reklama

Začínajú vianočné reklamy v televízií: pozor na úsudky

Je október a ten je už tradične znehodnotený vianočnými reklamami, ktoré nám pripomínajú, ako veľmi rýchlo sa Vianoce blížia. Tento čas využívajú pôžičkárske firmy na to, aby do svojich pazúrov nalákali nové a nové obete každý rok, no je aj obdobím výrazného zastúpenia operátorov, pretože pod stromček stále mnoho rodičov kúpi aj nejaký ten tablet či mobil a tie sa pre mnohých „oplatia“ najlepšie cez paušál. Každý ponúka vianočnú zľavu a objavia sa aj reklamy tých, čo nikdy do reklamy peniaze počas roka nedajú. Pri cenách reklám je následne smiešne očakávať, že sa neodzrkadlí v cenách služieb. To najhoršie, čo v rámci reklám a toho, čo možno práve nájsť, je, sú reklamy na pôžičky.

Vianoce nútia premýšľať inak
Cez Vianoce máme mnoho povinností, chceme potešiť blízkych. Marketingové agentúry sú viac zamestnané, firmy začínajú s nákupmi, marketingové oddelenia azda každej spoločnosti sú v pohotovosti ešte skôr, aby bol každý pripravený na zlaté obdobie. Vianoce sa dajú zneužiť v dnešnom komercionalizme najviac zo všetkého za celý rok. Kupuje totiž každý a všetko, či to potrebuje, alebo nie. Dávame darčeky, neraz aké sa páčia nám a nie obdarúvanému. Pri ich kúpe sme podľahli dobrej cene, či marketingu. Pojem „Vianočná zľava“ bude nalepený aj na tom, čo má celé roky nezmenenú cenu. Vianočná zľava totiž predáva lepšie, ako jesenná zľava. Držať cenú vysoko zopár týždňov, len aby na Vianoce po zľave vyzerala super, je praktika taktiež nie veľmi cudzia.

Cez Vianoce je skrátka dobré mať sa na pozore a dávať na zdravý úsudok. Je nevyhnutné si počas vianočných nákupov zhodnotiť, či danú vec naozaj potrebujete. A keď už sme pri darčekoch, skúste sa blízkych narovinu spýtať, čo by chceli a čo potrebujú. Možno odhalíte svoj plán, no dokážete tak ušetriť nesmierne veľké peniaze, trápenia, sklamania, či nedorozumenia.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízna reklama