televízia

Smotánka na Markíze má pri módnej polícií pokazený pípák

Najväčšia sprostosť, vždy spojená s obrovskými peniazmi za reklamu, ktorá kedy v médiách vznikla, je módna polícia. Vkus jediného jednotlivca postaveného do roly hodnotiteľa je kľúčový, vyjadruje názor na niekoho, koho môže poznať minimálne, no pre imidž a obliekanie vie odrazu o ňom všetko. Často však reprezentuje názor človeka, ktorý žije v zlatej klietke mimo realitu a bežných ľudí, pre ktorých by vysielaný program mal byť prioritne. Hodnotiť, kto má čo na sebe a v akej hodnote je jedna vec. Druhá je sliediť a zisťovať, čo koľko stálo a pýšiť sa tým, že Jennifer má kabelku za 40 000 dolárov, no Britney za 70 000… to je už šialenosť. Módna polícia existuje aj na Slovensku v relácii veľkého množstva šokujúcich odhalení celebrít a ich temnej minulosti (známa herečka si zlomila nohu), obrovských škandálov (známej speváčke ušlo ramienko na podprsenke), škandalóznej nevery (politik žmurkol na svoju asistentku)… A šialene dožiera pokazený pipák, ktorý používajú pri vypípavaní reklám.

Pípák pípa ako sa mu chce
Pípák sa používa pri cenzurovaní vulgarizmov v televízií na celom svete. Použitie našiel aj pri slovách, ktoré nemajú byť odvysielané a počuté. Narábať s ním teda vedia všetci odborníci, len tí v Markíze nie. Vyznieva až nanajvýš trápne, že pre reláciu Smotánka vzniká dokrútka s hodnotením obliekania nejakej celebrity zo snobského večierka, pre túto reláciu je ako jedinú dokrútka aj vysielaná a zaznievajú v nej jednotliví predajcovia jednotlivých dielov na hodnotenej osobe. Pipák však pípa presne tak nevhodne, že neraz počuť každého z návrhárov, či predajcu veľmi zreteľne a jasne. Otázkou je, na čo vôbec zisťujú predajcu každej topánky, kabelky a šiat, keď ich musia vypípať a dokonca takto naschvál nepresne?

Odpoveďou môže byť fakt, že v relácií nemá čo hľadať reklama. Pred reláciou nie je upozornenie, že vo vnútri môžu byť umiestnené produkty. Možno to je dôvod, prečo je použitý pípák. Tu sa patrí znova zopakovať slovo „použitý“, no už s úvodzovkami. Je celkom zbytočný, pretože dobre počuť, kto nakupuje v Zare, Peek and Cloppenburg, ktorá nosí šaty od Versaceho a ktorá má pravú kabelku od LV.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia