GastronómiaNa titulketelevízna reklama

Katy Perry spieva o jedle: reklama na Bistro.sk prekvapila

Bistro.sk aktuálne nepropaguje len niekoľko bannerov, ktoré zostali na pár stránkach ako pozostatok spojenia so sieťou Dognet.sk, či v povedomí zaseknutá nedávna reklama s jedlom. Teraz môžete naďabiť na reklamu s hviezdou popovej scény s ešte dostatočne silným jasom, aj keď možno podľa rebríčkov hitparád nepatrí medzi topky. Katy Perry, manželka herca Orlanda Blooma, prekvapivo spieva o jedle a onou je reklamou je práve Bistro.sk. Keďže podobné veci nefungujú tak, ako si predstavuje mnoho Slovákov, najmä svadobných strihačov videí – stiahnuť si nejaké video kdekoľvek a napasovať ho do svojho, v tomto prípade je všetko oficiálne. Aj keď Katy Perry nespievala na Slovensku a pre Slovákov.

Bistro.sk je po novom súčasťou siete Just Eat

Aj keď predstava toho, že by slávna firma zo Žiliny nakoniec získala Katy Perry pre seba, znie zaujímavo, Bistro.sk je po novom súčasťou zahraničnej siete Just Eat Takeaway.com (čitateľ v komentároch dopĺňa dánske a neskor holandské vlastníctvo), pre ktorú krátka skladba od Katy Perry spievala. Preto je možné spot použiť s úpravou aj na Slovensku, keďže je tak stále pre „vlastné účely“ siete.

Katy Perry bistro.sk youtube

Je pritom zaujímavé, že podobných značiek, ktoré by boli súčasťou zahraničných sietí, zviditeľnených zahraničnými osobnosťami už veľa nie je. Tento prípad je ojedinelý v tom, že zostáva zachovaná značka zo Slovenska so slovenskou doménou a pridaná je práve zahraničná tvár. Aj skladba je pritom v poriadku, rovnako ako vzhľad Katy Perry, ktorý akoby dokazoval, že je to stále ona a nemení sa.

Celebrity v reklame aj u nás, nie však pod našou značkou

Známe osobnosti na plagátoch a v spotoch u nás sa už objavovali v rôznych spojitostiach. Zväčša to však boli tváre ako aj značky ktoré neboli slovenské. Napríklad cigarety West mali dávnejšie tváre jazdcov F1 na reklamných materiáloch. Organizácia za bezpečnosť na cestách spojila tiež jazdcov F1 a svetových športovcov. George Clooney a Brad Pitt robia reklamu káve, ktorej značka je na celom svete rovnaká. Britney robila reklamu Pepsi, rovnako ako Michael Jackson. Johny Depp je tvárou značky hodiniek aj parfému, podobne ako mnoho iných mužov, Leonardo di Caprio, Beckhamo a mnoho iných. No stále sú to zahraničné značky, ktoré prišli k nám. Nejde o rebrand na niečo slovenské. Samozrejme, deje sa to retušou v malých podnikoch a bez oprávnení a licencie. V Turecku a v rozvojových krajinách je to tak bežné, ako pirátsky predaj samotný.

Spojenie bistro.sk zo Slovenska so zahraničnou sieťou môže priniesť nové funkcie, možnosti, aj užívateľský komfort práve nám. Uvidíme, čo všetko ďalšie nám toto spojenie prinesie nové. Katy Perry je však svojou farebnosťou a láskou k jedlu známa, takže u nej nič nové.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia

Komentáre sú ukončené