Tlačové správy

Nádcha, alergia, tráviace problémy – úľavu prinesie Vincentka

Prírodné dedičstvo z Luhačovíc, minerálna voda Vincentka, je považovaná najmä za sezónny produkt. Je obľúbená počas epidémií chrípky a pomáha pri ochorení dýchacích ciest. V tomto období pociťujú zvýšený odbyt aj samotní zamestnanci akciovej spoločnosti Vincentka Luhačovice, ktorí  vtedy pracujú počas predĺžených zmien a víkendov, aby uspokojili potreby trhu. Spôsobené je to najmä malými zásobami u predajcov a tak počas epidémii tento produkt rýchlo vypredajú. Vincentky v rôznych podobách je výnimočný 100 % prírodný produkt, ktorý má čo ponúknuť počas celého roka. Okrem fliaš sa predáva tiež v nosových sprejových aplikátoroch a ako koncentrát na výplach dutín (Nasalis). Pridáva sa ako kontrovaná soľ aj do pastiliek, zubných pást, sirupov, hydratačných krémov a sprejov Vincentka. Pastilky hlavne v Českej republike oceňujú umelci a ľudia ktorí pracujú s hlasom (speváci, herci, moderátori, speakri, učitelia).

Vincentka

Minerálna voda Vincentka  vyviera v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s. Je tiež výnimočná vysokým obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Osvedčila sa ako liek starých materí a prináša úľavu nielen pri klasickej, ale aj pri alergickej nádche. Veľmi vhodná je na choroby žalúdka, či na úpravu žalúdočnej kyseliny po nadmernom požívaní mastných jedál. Prináša úľavu po nadmernej konzumácii alkoholických nápojov a pomáha nahrádzať straty solí po fyzickej námahe a športovaní.

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš k tomu hovorí: „Aj keď je našim hlavným odbytovým obdobím zima, Vincentka je tak komplexný produkt, že má svoj stály okruh spotrebiteľov počas celého roka. Na jednom z prvých miest sú alergici. Je odporúčaná i alergológmi pre zvládanie ťažkostí. Najľahšie sa aplikuje prostredníctvom nosového spreja Vincentka a jej požitie nie je nijako obmedzené. Slúži na zvlhčenie sliznice celej nosovej dutiny a nosohltanu pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom prachovými časticami. Vincentka je taká účinná vďaka tomu, že obsahuje správne zloženie minerálnych látok a oxidu uhličitého. Tie vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie, rozpúšťajú hlieny, pomáhajú zvládať prejavy chorôb a pôsobia aj preventívne. Prispieva aj to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolarite ľudskej krvi.“

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy