Gastronómia

Slovenská grilovačka? Vyskúšali sme si oštiepok na gril

Keď príde k vašej grilovačke požiadavka vyskúšať slovenskú grilovačku a teda aj oštiepok na grill tak ako hovorí televízna reklama, očakávate niečo zaujímavé, ojedinelé a lákavé pre zopakovanie. Oštiepok je sám o sebe tradíciou, pre Slováka vec akejsi gastronomickej hrdosti, keď sa však do reklamy použije aj názov „slovenská grilovačka“, získavate pocit, že aj grilovanie oštiepka je vlastenecká záležitosť. Odlišuje sa od iných grilovačiek. Ale?

Pološtiepok na grill

Domáca grilovačka
Vyskúšali sme si balenie štyroch oštiepkov a okrem prehnanej ceny presahujúcej 4 EURÁ za balenie štyroch, bolo predposledným prekvapením pripojenie slivkovej omáčky na vylepšenie servírovania. Tým posledným veľkosť samotných oštiepkov. Samotný oštiepok nepotrebuje grilovanie na vychutnanie si jeho chuti. Je to trochu zvláštne, pretože príliš grilovať syr znamená poškodiť jeho tvar a tak krásny ako z reklamy nebude. Zásadné zmeny grilovaním nedosiahnete.

Ľudia obľubujúci mäkšie horúce syry si však prídu na svoje. Chuť je výborná, ostatne tak ako sa na oštiepok patrí. No veľkosť na niekoľko vidličiek je primalá. Pomerne vysoká cena za malý kus oštiepku, ešte že je chuťovo dobrý. Jednotlivé syry sú osobitne balené, omáčka na spríjemnenie chuti je pribaľovaná v pevnom vrecúšku.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia