Tlačové správy

Chystáte sa navštíviť Zlínsky kraj? Vieme, čo si priniesť z Luhačovíc

Jedným z najznámejších miest na východe Čiech sú Kúpele Luhačovice. Keď už sa tam vyberiete na výlet alebo kúpeľný pobyt, určite si budete chcieť odviezť so sebou niečo na pamiatku – prípadne malú pozornosť pre rodinu či známych. Máme pre vás tri tipy tradičných luhačovických výrobkov – minerálna voda Vincentka a výrobky z nej (mimochodom v kúpeľoch ich zoženiete za polovičnú sumu ako v klasických lekárňach a obchodoch), obľúbený likér Luhačovická bylinná a pribudla aj ďalšia rarita – unikátny kúpeľný pohárik Nectarium.

Suveníry Luhačovice

Nectarium – exkluzívny pohárik Kúpeľov Luhačovice

Autorkou tohoto unikátu je študentka Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe Adéla Chorá, ktorá najlepšie splnila hlavné kritériá dizajnérskej súťaže, teda originalitu a inováciu. Svoj pohárik Nectarium štylizovala do podoby lúčneho kvietku. Nectarium je miesto, kadiaľ sa na povrch rastlín dostáva nektár, v prípade pohárika nemenej vzácna minerálna voda. Pohárik má jednoduchý tvar a napriek tomu je hravý a originálny. Do jeho stredu je vsadená slamka, ktorá napodobňuje piestik kvetu. Tvar nádobky je čistý a príjemne sa drží. Je vyrobený z vysoko kvalitného porcelánu. Pitie Vincentky, Ottovky aj Aloisky je základom kúpeľnej liečby v Luhačoviciach.

Minerálna voda Vincentka a produkty s jej obsahom 

Najznámejší minerálny prameň vyvierajúci v Kúpeľoch Luhačovice je určite Vincentka. V priebehu rokov sa stala praktickým darčekom i suvenírom, ktorý si návštevníci odvážajú z Luhačovíc v podobe rôznych balení – minerálnu vodu, ale aj sady výrobkov obsahujúcich Vincentku. Originálne suveníry a výrobky z Vincentky sú k dostaniu nielen v obchodíkoch na kolonáde, ale prakticky v celom meste a okolí. Predávajú sa v obchodoch so suvenírmi, drogériách, ale aj na recepciách hotelov a penziónov. Dokonca Vincentku v 0,7 l fľašiach pre veľký záujem predáva aj samotná akciová spoločnosť Vincentka priamo vo svojej administratívnej budove v Luhačoviciach.

Luhačovická bylinná 

Luhačovická bylinná je likér, ktorý vzniká z 13 druhov bylín, korenín a mladých smrekov z okolitých lesov. Je známe, že byliny pôsobia priaznivo na trávenie a zlepšujú funkciu dýchacích ciest. Originálna receptúra obsahuje okrem iného kvet divozelu, harmanček, mätu piepornú, palinu, rascu, škoricu, klinčeky a pomarančovú kôru. Svoje meno získala od slávnych kúpeľov a stala neoddeliteľnou súčasťou kúpeľného koloritu.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy