reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: U Urbana (Bratislava, Obchodná ul.)

Vitajte v novej rubrike hodnotenia reštaurácií. Dnes sa pozrieme bližšie na reštauráciu U Urbana na obchodnej ulici v Bratislave oproti McDonalds vo dvore schodami do pivničných priestorov. Keďže celkovo prostredie podniku nie je nijak prekrásne a hodiace sa k názvu reštaurácia, nemožno uprieť, že sa tu dobre najete a aj za dobrú cenu. O tom ďalšom už v nasledujúcom texte.

Poloha a vstup *
Poloha, už vyššie popísaná adresa je zárukou klientely, predsa len Obchodná ulica je frekventovaná ulica plná barov, reštaurácií, butikov a podnik má aj svoju stálu klientelu, pravidelne vyhľadávajúcu menu. Problém však je hneď pri vstupe, keďže medzi návštevníkmi sa to hneď vyseparuje na tých schopných a na tých čo im nohy pomaly doslúžia. Neraz máte pocit že po zdolaní vstupu už doslúžia aj vám. Strmé schody, stavil by som sa, už možno niekoho pripravili o zdravie. Priamo dole stôl by možno vedel hovoriť o pádoch. Nič menej prostredie podniku vyvoláva dojem skôr lepšej krčmičky so zeleným Pilsner obrusom na drevených stoloch.

Dojem **
Dojem je zmiešaný, ale ak sa tešíte na dobré jedlo, nehľadajte chyby. Našli by ste ich niekoľko. Fajčiarenská miestnosť je ešte nižšie ďalšími schodami od miestnosti nefajčiarskej. Tá nefajčiarska nie je ale od tej nefajčiarskej oddelená závesom, dvermi, len chodbou vedúcou priamo k stolom s obedujúcimi zákazníkmi. Byť vo fajčiarskej a nefajčiarskej sa v tej chvíli zdá byť to isté. Záchody sú smerom ku kuchyni so starším zariadením, ale hlavné je že kuchyňa varí dobre.

Ponuka
Ponuka jedál počas obedov spočíva v dvoch, prípadne len v jednom jedle, polievke a 2 dcl, minerálky, čo vás nebude stáť viac ako 3,- €. Cenovo je to výhodné a jedlá sú pritom naozaj chutné. Dobré sú závitky, ale aj mäsá s knedľou. Polievky bývajú bežné strukovinové, kapustové, alebo špeciálna „gulášová“, ktorej by ste jej názov naozaj bez vopred informovania neuhádli (aj napriek tomu dobrá, len nie gulášová). Okrem „menučka“ je možné si vybrať aj z a lá cart. Ponuku raňajkových zakusnutí aj bežných jedál majú, pohybujúc sa možno v priemere v okolí 4,- €

Personál **
Personál spočíva v stálej zostave obsluhujúcej, tak trochu mĺkvej rybky, ktorá je ticho a ak niečo povie, zväčša len kolegu „Hentí už majú?“. Kolega je flegmatický čašník s pomalšími pohybmi. Pár tvoriaci obsluhu si často nevšíma ľudí, ktorí prišli a obslúžení bývajú aj po 10 minútach. Informáciu o čakaní som dokonca vedel skôr, než som tam prvý krát vkročil a presvedčil sa o nej z rozprávania ľudí aj neskôr a aj z osobných skúseností. Ak prídu dve dámy a posadia sa na voľný stôl, obsluha bude upratovať stôl vedľa, akoby zámerne pomaly a paničky si objednajú možno skôr, ak sa vzoprú nezmyselnému čakaniu, kým niekto uprace stôl vedľa. Tiež na mojom stole, ktorý som si drzo zabral len pre seba, boli taniere z príborov predošlých hostí až do môjho jedenia druhého chodu. Je chybou, že obsluha robí množstvo chýb, ktoré prezrádzajú negastronomické vzdelanie a množstvo chýb, pre ktoré ľudia čakajú. Najmä pomalosť obsluhy môže byť dôvod, prečo reštauráciu nevoliť, ak máte obmedzený čas a len málo z neho na obed. Inokedy zas nečakáte ani dve minútky, inokedy aspoň päť, a na jedlo niekedy desať. Ak dobre viem, hosť by nemal dlho čakať na obsluhu a obsluha by predsa len mala sledovať rajón. Pri 6 stoloch pod očami to snáď nie je problém.

Hodnotenie **
Z piatich hviezdičiek osobného hodnotenia reštaurácií si môžem udeliť takých, 2. Skracujú jej hodnotenia pomalosť obsluhy, jej prístup nie práve správny pre obsluhu v reštauračnom zariadení, mínusom vie byť aj prostredie, cigaretový smrad okolo vás. Hviezdičky, ktoré v hodnotení zostali sú za cenu a chuť jedla, pre ktoré si možno opäť zvolím opäť návštevu tohto zariadenia a budem sa snažiť nesledovať toľko obsluhu. Každý sme iný.

Keďže sám som sa roky pohyboval v oblasti gastronómii, dovolím sa pokladať za recenzenta, ktorý vám bude môcť priniesť aspoň trochu objektívny názor na danú prevádzku a prípadne aj pomôcť pri rozhodovaní, vašej voľbe, všíma si niektoré detaily, občas povie svoj názor a má rád jedlo. Ešte viac dobré jedlo v peknom prostredí. Aktuálny článok je písaný na základe osobnej skúsenosti v období október 2010.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie