Zdravie

Parusan – šampón a tonikum proti vypadávaniu vlasov

Parusan je kozmetický prípravok, ktorý pomáha v boji proti vypadávaniu vlasov. Používať ho môžu ľudia bez ohľadu na vek, čiže môžu ho používať ženy u muži, ktorí by chceli posilniť alebo zlepšiť kvalitu svojich vlasov, ale aj podporiť rast svojich vlasov a zároveň zamedziť ich vypadávaniu.

Parusan

Ako vyzerá a čo obsahuje Parusan?

Na slovenskom trhu sú k dispozícií dva druhy prípravkov – šampón a tonikum. Oba prípravky Parusan sú určené ako pre ženy, tak aj pre mužov. Pre každé pohlavie je však priamo určené balenie. Rozpoznáte ho jednoducho, pretože pre dámy je Parusan v bielom prevedení a pre pánov v čiernom balení.

Parusan je prípravok, ktorý dodáva koncentrované živiny až priamo ku korienkom vlasov. Obsahuje špeciálny extrakt z klíčkov hrachu a celý rad kvalitných látok ako napríklad biotín, L-arginín a vitamín E. Viac o zložení si môžete prečítať v tomto článku.

Čo sa týka balení, tak k dispozícií sú nasledovné balenia prípravku Parusan:

  • Parusan Stimulátor Šampón pre ženy 200 ml
  • Parusan Energizer Tonikum pre ženy 200 ml
  • Parusan Stimulátor Šampón pre mužov 200 ml
  • Parusan Energizer Tonikum pre mužov 200 ml

Účinky prípravku Parusan

Najhlavnejším účinkom je, že prípravok Parusan znižuje vypadávanie vlasov a okrem toho i zrýchľuje ich rast. Má to na svedomí špeciálny extrakt z klíčkov hrachu, ktorý je obsiahnutý v spomínanom kozmetickom prípravku.

V prípravku Parusan sa nachádza aj vitamín E, vďaka ktorému sa zlepšuje krvný obeh pokožky, čím je pokožka na hlave oveľa lepšie prekrvená. Tento vitamín zároveň vyživuje pokožku hlavy – vitamín E je nápomocný pri vytváraní ochrannej bariéry na povrchu kože, čím sa udržiava optimálna hladina vlhkosti.

vypadávanie vlasov a Parusan

Použitie prípravku Parusan

Keďže sa jedná o vlasový kozmetický prípravok, tak pochopiteľne je prípravok Parusan určený na vonkajšie použitie. Samotné použitie oboch prípravkov je jednoduché.

Šampón Parusan nanesiete na pokožku hlavy (vlasov), čiže vlasy klasicky umyjete ako bežným šampónom, následne necháte pôsobiť 2 – 3 minúty a po pôsobení treba šampón dôkladne opláchnuť.

Parusan Energizer Tonikum sa odporúča použiť po umytí šampónom Parusan, vďaka čomu podporíte požadovaný účinok. Tonikum Parusan stačí aplikovať (vmasírovať) do pokožky hlavy. Treba ho nechať pôsobiť a čo je veľmi dôležité, tak po použití Parusan Energizer Tonikum sa vlasy už neumývajú.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Zdravie