televízna reklama

Televízna reklama: čoraz viac sa objavujú lacné české reklamy

V televíznom vysielaní súkromných slovenských televízií sa objavujú čoraz viac lacné až primitívne reklamy. Rozpoznateľné sú jednoduchou scénou, minimálnym strihom, minimálnym nápadom a zväčša prekvapia svojou nekvalitou. Najčastejšie sú to prípravky na potenciu, rôzne krémy na boľavé kĺby a kozmetiku. Primitívne sú pritom najmä z dôvodu scény, ktorá možno viac ako motivuje zákazníka ku kúpe, motivuje prepnúť, alebo nepozerať. V porovnaní s inými reklamami vynikajú zlou zvukovou úpravou, zlou scénou a aj scenárom. Mnoho reklám pritom aj napriek slovenskej verzii obsahuje český prízvuk a ponechané slová v češtine. Akoby ich ani nedabovali Slovenky, ale Česky, ktoré si myslia, že vedia po slovensky.

Prostriedky na potenciu

Bola doba, keď si reklamu na zvýšenie potencie nedovolili televízie odvysielať počas bežného dňa. Je iná doba. Nie vo večerných hodinách, ale priamo počas obeda, hlavných správ, aj pred seriálom po správach sa máme možnosť pozerať na doslova hnusné reklamy. Z fádnych mužov, plešatých nesympatických mužov nasadených do reklamy s prsnatými modelkami, vyrába reklama červených diablov. Reklama zrejme zaberá, no vidieť z nej českú artikuláciu úst.

červený diabol v reklame

Obmedziť tento otupný a zvrhlý koncept je otázne. Tvrdiť, že je milý a atraktívny by bola lož. Reklamy, v ktorých sa prihovára Radim Uzel, nám prinášajú atmosféru reklám z TV Nova a TV Prima.

Dôchodcovia v reklamách

Celkom slušná séria reklám na všetko možné, od liekov po krémy na bolestivé kĺby, sú si navlas podobné kamerou. Málo strihu, domáce scénky, obyčajní ľudia, dôchodcovia. Po týchto reklamách už reklama na pohrebné poistenie, v ktorom to mladík preháňa citlivosťou a ustarosteným pohľadom, vyzerá naozaj ako kvapka v mori. Reklama na tenisovom kurte, reklama u dôchodcov v kuchyni, či v obývačke pri prepínaní televízora a podobne.

Typický český štýl reklamy sa na Slovensku objavuje tiež. V Čechách veľmi radi spievajú skladby v češtine. To je príklad s názvom Parusan, kde sa objavuje Diana Mórová. Reklamy nemáme v láske, no úroveň tejto tiež nie je o nič lepšia. Najmä ak sa objaví spievaná zvučka, ktorá vracia úroveň reklám o desať rokov späť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízna reklama

Komentáre sú ukončené