televízna reklama

FIO zaujalo kampaňou, no Masajov a boha plodnosti už bolo dosť

FIO banka v minulosti zaujala vtipnou československou reklamou so slovenskou letuškou. Potom prišla kampaň s Danielom Danglom, ktorá začala svojou nelogickosťou s kozami liezť na nervy. Teraz prichádza výrazná kampaň, ktorá smeruje z online priestoru na stránky FIO banky, ale najmä v televíznej reklame uvádza, čo je vo svete zvykom. Zatiaľ nevieme, aké rôzne varianty sú pripravené, no televízia prezentuje len tri. Spoznávame variant o Masajoch, ktorí počítajú svoj kŕdel plameniakov.

Dobrý zvyk FIO banka

Samozrejme, že ide o hlúposť. Druhý variant je predstavenie indických mladých, ktorí zvyknú uctievať boha plodnosti. Aj táto reklama nemá podobu skutočného faktu, ktorý by mal vzdelávať. 17. Januára po prvý krát spoznávame aj tretí variant u mužoch v Maroku, u ktorých je zvykom udržiavať teplo rodinného krbu. Neprináša hodnotu, skôr sa snaží byť zábavná. Napriek tomu, že sa nám naznačuje aj mnoho iných reklám a sú naznačené v rotovači viacerých motívoch, stále vidíme len tieto tri. Azda časom.

Premrhaná šanca , alebo… ?

Reklama je nová. Diváka vie zaujať tým, že prináša poučný koncept. Ide však o premrhanú šancu, ktorá sa nejaví až tak humorná, ako skôr neistá. Je nutné čítať medzi riadkami. Môže byť úsmevná, no nie po niekoľký krát. Šancou pri tomto formáte je prezentovať reálne fakty a zaujímavosti zo sveta, ktoré mohli byť predmetom oveľa starostlivejšieho a precíznejšieho výberu, či prípravy. Takto sa dozvedáme nereálne fakty, ktoré nespresňujú kde presne, prečo a čo. Možno to ani nemalo byť súčasťou reklamy, ale základom bolo pobaviť. Pobaví to len ak sa postupne začnú objavovať aj ďalšie varianty a „poučky“.

Zaujímavé by však mohlo byť práve zaradenie reálnych faktov a skutočností, ktoré by boli dôvodom aj na bežnú spoločenskú diskusiu, poučili by mládež, aj starších.

Dobrý zvyk

Dobrý zvyk je novou kampaňou, ktorej heslo hovorí o dobrých zvykoch vo svete a o dobrom zvyku vo FIO banke ponúkať ich služby a o dobrom zvyku vytvorenia účtu bez poplatkov expresne rýchlo a online. Áno, otestované. FIO banka naozaj ponúka účet bez poplatkov, dokonca so zaujímavými službami a rýchlimi expresnými platbami za smiešne poplatky, v porovnaní s inými bankami.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízna reklama