zamyslenie

Podvodné reklamy a prípravok Optivisum, ktorý vylieči vaše oči

Ľudia nosiaci okuliare a kontaktné šošovky môžu cítiť, že sú v určitej nevýhode oproti ostatným. Majú o starosť viac a príležitosť vyliečiť svoje dioptrie za úbohých 59 EUR, či 79 EUR môžu vnímať ako skvelú vec. Sľuby na zaujímavých stránkach, ktoré popisujú jeden zázrak, vás presvedčia, že vo svete je všetko celkom inak. Doktori a médiá vám zamlčujú úžasný objav, ktorý je v lekárňach takmer vypredaný. Len tu kúpite posledných 10 kusov a máte na to posledných 15 minút.

Optivisum

Prípravok je očnými kvapkami s názvom OptiVisum, prezentujú ho tu lekári, najmä lekár Róbert Fischer. Zároveň sa tu nachádza množstvo vyjadrení zákazníkov, ktorí ho použili a vyliečil im dioptrie z 3 na 1. Pozor však na fakt, že všetko, čo sa na internete dozviete o kvapkách OptiVisum je podvodná lož. Vážne sú aj tvrdenia reklám, ktoré navádzajú na kliknutie, pritom smerujú na pofidérne blogy neexistujúcich blogerov na podivných nelogických doménach.

OptiVisum nepropagujú žiadne skutočné stránky

Reklama na OptiVisum je obmedzená len na falošné stránky, falošné magazíny, podivné jednostránkové zlátaniny. Najhoršie je, že je pod týmto podvodom podpísaný neexistujúci lekár, ktorého fotografia je stiahnutá z fotobanky, kde is podobné fotografie rovnakého modela môže kúpiť ktokoľvek. Nie každý je ale schopný vymyslieť fotografii meno, históriu a vymyslieť aj jeho pôsobisko s lekárskou praxou. Tento má lekársku prax 38 rokov a podľa vzhľadu to vyzerá, že musel zložiť Hipokratovu prísahu v 15 rokoch.

Všetky stránky, ktoré prezentujú tento podvodný predaj, majú ešte jeden zásadný problém. Spája ich rovnaké cielenie na rovnaké predajní miesto. Tam prebieha predaj protizákonne, keďže predajca neuvádza všetko to, čo má predajca na Slovensku alebo na stránke v slovenčine uvádzať, ak chce predávať tovar na území SR a občanom SR. Stránky zlyhávajú na absolútnom základe a predstavujú tak mimoriadne veľké riziko. Ani jeden názor zákazníkov nie je rovnako tak skutočný a aj mnoho fotografií tvárí údajných zákazníkov je len skopírovaných z iných stránok, kde sú uvedení pod inými menami. Len tu na slovenskom webe sa prezentujú ako Slováci.

Žiaľ nie. Očné kvapky, ktoré sľubujú vyliečenie dioptrií s názvom OptiVisum, lákajú na falošné informácie a sľuby. Na prípad upozorňuje slovenský portál HOAX.sk venujúci sa ako jediný celé roky odhaľovaniu podvodníkov a klamstiev na internete.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie

Komentáre sú ukončené