televízna reklama

Detská televízia RiK a jej reklama baví fakt zlým cielením

Cielenie reklamy je jeden z marketingových nástrojov, ktorý ak zlyhá, niekedy môže pobaviť, a inokedy uraziť. Pobaví, keď dôchodkyni pošlete letáčik s hračkami pre najmenších a urazí, keď jej pošlete letáčik s tehotenským testom, prípadne mladej žene naservírujete reklamu na ošetrovanie stareckých škvŕn. Cielenie reklamy na televízii RiK sa riadi vlastnými pravidlami.

RiK reklamy na loreal

Detská televízia, ktorá zvykne aj po mnohých rokoch vysielania niektoré relácie nazývať „novou reláciou“ len preto, že má upútavku vytvorenú ešte v čase jej vzniku a nemení ju, prekvapuje aj tým, čo sa objavuje v reklame.

Detská televízia s dospelou reklamou

Je pomerne bežné, že pri sledovaní detskej televízie, nachádzame reklamný blok s hračkami, no strieda sa s reklamami pre ženskú módu a prípravkami na vyhladzovanie ženských vrások na tvári. Áno, je tu predpoklad, že televíziu sledujú mamičky spolu s deťmi. Pravda je však taká, že pre mnoho repríz je pre mamičky televízia nie až tak atraktívna a priamo nesledujú jej program. Nedokáže im ponúknuť to, čo od televízie a vysielania potrebujú a očakávajú. Jediní konzumenti reklám a Evy Longorie, ktorá prezentuje prípravok podobný na injekciu, ktorý sa aplikuje na pokožku a ničí vrásky, sú tí najmenší.

Naše trojročné deti nám vysvetlia veľmi pohotovo, aký výrobok je vhodný na vyhladenie vrások a na čo slúži kyselina hyalurónová. Reklama totiž pôsobí hlavne na ich hlavy, ktoré nasávajú ako špongia. Slovné spojenia, spojenia s obrazom, aj slogany. Už dnes tak počujeme ako medzi rečou dieťa spomenie „revitalit filer s kyselinou hijauonovou“. Keď niet inde rozprávok, RiK je občas zárukou. Až na reklamu, ktorá cieľovku na RiK veľmi nenájde.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízna reklama

Komentáre sú ukončené