televízia

Casting do Súdnej siene (TV JOJ): ako prebieha a na čo sa pripraviť?

Jedna z najobľúbenejších relácii na TV JOJ je Súdna sieň. Prípady z bežných rodinných, susedských aj len ľudských sporov sú veľa krát inšpirované skutočnosťou, inokedy sa len podobajú na známe prípady, ale výrazne sa tu pohráva s dialógmi a zápletkou už výroba. Niečo je teda fikcia, v iných prípadoch sa možno vidíte sami. Je pravdou, že momentálne TV JOJ žiaden diel nepripravuje a tak nie je ani jasné, či budú nové.

súdna sieň JOJ

foto:  joj.sk

Respektíve kedy budú nové diely. Zatiaľ sa objavujú len reprízy na TV WAU a teraz aj na televízii DOMA. Ľudí si relácia získala určite svojim obsahom, ale aj spôsobom, akým rozprávali herci, skrachovaní herci, neuznaní herci, aj celkom amatérski herci z ľudu, medzi ktorými môžete byť aj vy.

Casting do Súdnej siene

TV JOJ v prípade príprav novej série vyhlasuje casting, prípadne si vyberie z už nazbieranej databázy ľudí. Ak prichádzate do sídla TV JOJ na bratislavskú Kolibu na presný termín vyhláseného castingu, smerujete do vyznačených priestorov a do čakárne, kde dostanete svoje číslo, formulár a podľa toho idete pred režiséra.

Človek tak má možnosť osobne vidieť známeho režiséra Branislava Mišíka, alebo aj iných ľudí z pozadia príprav a zhodnocovania talentov, či charakterov ľudí. Máte predviesť nejaké zadanie, scénku. Sledujú, ako sa viete hnevať, alebo brániť, je to len pár viet a oni vďaka vašim niekoľkým vetám vedia, na akú úlohu sa hodíte. Pomáha im aj krátky rozhovor. Celé je to síce rýchle a krátke, no za to milé a profesionálne. Ak s vami lomcuje tréma, tak nemusí. Nedajte už viac šancu tým amatérom a veľmi častým ľuďom s trnavským až záhoráckym prízvukom. Nič proti nim, no pri ich početnosti je to niekedy zvláštne, akoby jednoduchý človek z dediny mal možnosť hovoriť len po trnavsky, či záhorácky.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia