Technika

Mixér od Tefal, ktorý rovno uvarí – Ultrablend Cook BL962B36

Tefal už v minulosti priniesol na trh spotrebiče, ktoré vám rovno uvaria celú polievku. Novinka v podobe mixéru Ultrablend Cook BL962B36 je na tom podobne a pridáva ešte niečo navyše. Na pohľad veľmi pekný, dizajnovo atraktívny model pripomína moderný dizajn kávovarov a strojov na espresso.

Tefal mixér

Tým tak trochu napovedá, že ho môžete mať pokojne vystavený v kuchyni a bude pôsobiť príjemným dojmom ako súčasť kuchyne. Súčasťou kuchyne pritom môže reálne byť, keďže nie je len mixérom.

Mixér, ktorý rovno uvarí

Mixér BL962B36 je na trhu uvádzaný aj pod názvom Ultrablend Cook. Jeho primárnou funkciou je mixovanie akýchkoľvek potravín. Ostré nehrdzavejúce nože a výkon dokážu rozsekať akékoľvek potraviny, od mäkkých dužín, po tvrdý kaleráb, či pokojne ešte tvrdšie suroviny.

Tiež je na balení uvádzaný aj ako Ultra Hight Speed Blender, čiže jednu vlastnosť má už v názve. Dosahuje totiž 30 000 až 45 000 RPM (otáčok za minútu). S takouto rýchlosťou tak mixér zvláda oveľa rýchlejšie to, čo pri iných dosiahnete pri dlhšej práci. Mixér je ovládateľný pomocou tlačidiel, niekoľkých funkcií a otáčavého výberu režimov. Užívateľ má 5 horúcich programov a tri chladné režimy bez ohrievania. Pripraviť tak môžete kompóty, pyré, polievky, alebo viaczrnné mlieko. Pri chladných programoch ide o drvič ľadu, klasické mixovanie na spôsob smoothie, či mliečny koktail.

Vďačnou funkciou je polievka. Ryska je uvedená na sklenenom džbáne dvakrát aj preto, že je rozdielny objem pre suroviny na polievku a suroviny, ktoré sa neupravujú teplom. Polievkové suroviny postačí vložiť a automatický program sa už postará o všetko ostatné. Krémové polievky potom nepredstavujú žiadne zdržanie.

Konštrukcia a vlastnosti, ktoré potešia

Konštrukcia je veľmi pevná. Žiadne nekvalitné materiály. Pevné telo s ovládateľnými prvkami pevne sedí na podklade. Sklenený pohár, respektíve džbán, je pomerne ťažký. Nie je to plastová tenká nádoba, ako je bežné pri bežných mixéroch. Hrubé sklo je nevyhnutnosťou najmä pre fakt, že mixér je zároveň varičom. Teplota siaha do max 110°C.

Viečko nie je len tak obyčajným poklopom, ktorý priložíte a je zakryté. Je v ňom malý závit a poistka umiestnená nad držiakom. Viečko vďaka poistke drží veľmi pevne na sklenenom tele. Stred viečka tvorí stredová čiapočka, ktorá poslúži na dolievanie oleja, vody, alebo na odparovanie. Príležitostí na využitie je viac. Celkovo je ale vyberanie a nasadzovanie celého džbánu na mixér hračkou. Nešraubuje sa a ani sa komplikovane nezapája. Vkladá sa do spodku len jediným možným spôsobom. Kontakty sa priamo spájajú a nič viac k činnosti, okrem svojho ovládania, nevyžaduje.

Vlastnosti, ktoré potešia:

  • Nepochybne výkon motora 1300W a vyhrievania 700W alebo 900W.
  • Výrobca tiež uvádza informáciu o opraviteľnom produkte po dobu minimálne 10 rokov.
  • Potraviny spracúva za studena, ale aj za tepla. pozitívnym prvkom je dizajn a celková konštrukcia.

Tefal dáva na Slovensku na výrobok 2 roky záruku. V predaji sa uvádza tiež ako „Tefal BL 962B38“ a patrí do kategórie vysokorýchlostných mixérov. Súčasťou balenia je kefka na čistenie. Samotný prístroj má režim samočistenia, kedy mixážne nože pulzujú.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Technika