reštaurácie

Recenzia reštaurácie: Rechobot, Grosslingová, Bratislava – aktualizované

Napriek viacerým zlým hodnoteniam reštaurácie Rechobot na internete, aj po asi štyridsiatej návšteve dnes (október 2011) nemôžeme hodnotiť Rechobot ako zlú reštauráciu (v roku 2012 sme názor zmenili a aktualizácie sú nižšie). Prevádzka reštaurácie sa stretáva s rovnakými problémami, ako hociktorá iná reštaurácia počas návalu v čase obedov a prežíva aj kritické obdobia, rovnako ako hociktorá iná reštaurácia. Medzi bežnými spotrebiteľmi je známa v poslednom čase ako reštaurácia, ktorá hojne využíva možnosti zľavových portálov, vlastných zliav, až je zázrak, že sa samotný personál v množstve zliav naozaj vyzná. Keďže sa nám darilo svojho času reštauráciu navštevovať častejšie, nemožno písať len o jednej skúsenosti, ale bude ich viac.

Ponuka jedál
Ponuka jedál je prehľadná. Extrémne závažné chyby som nenašiel. Nie je problém si niektoré veci na pizzu vymeniť za iné, pokiaľ sú hodnotovo podobné a pri pokladni nerobia cirkus pre výmenu. Personál je ochotný aj poradiť. Ponuka jedál je neskôr pre ostrieľaného zákazníka známa a už vie čo chce. Nám sa zatiaľ nestalo, že by niečo chýbalo. Zaujímavé sú akcie pečených kačiek, pri ktorých sa dá s priateľmi stráviť naozaj pekný večer. Najmä pre v celku dobre pripravenú kačku, ktorú sme si otestovali už dvakrát. Cesnakovej polievky sa snažia dať vždy rovnako, len raz sa nám stalo, že v jednom tanieri pri veľkom zhone bola len polovičná porcia. Dá sa odpustiť, ak má človek žalúdok malý a poteší ho následne chutná pizza.
Kým ponuka pizze a jej cena niektoré iné reštaurácie prekonáva, minutkové jedlá sú napriek cene možno primalé. Zrejme príliš zložitá príprava zapríčinila, že za 6 eur vychádza menší kus chuťovo dobre pripraveného kuracieho mäsa bez prílohy, čo nie je dobrý pomer k inak bežnej ponuke…. Z výberu troch polievok je najzaujímavejšia už spomenutá cesnaková. Podávajú ju s opečenými kúskami chleba, ktorý nie je rozmočený, čo znamená, že je čerstvý a zbytočne sa nekúpal kým ku mne dorazil. Na dne taniera čaká na lyžicu roztopený tvrdý syr. Pri dennom menu, ktoré je prezentované tlačeným týždňovým menu lístkom, natrafíte na ponuku polievok a troch jedál. V našom prípade sme mali šťastie aj počas pol druhej hodiny stále na všetko z ponuky menu.

Personál
Personál je zdá sa byť stály. Občas sa tam ukáže nová tvár, no vždy je prítomný aj niekto, koho už stály zákazník pozná. Komunikácia je na dobrej úrovni. Len aj tu potrápi počas hlavných obedov čakanie na jedlo. Je však evidentné, že personál sa aspoň snaží. Jediným mínusom je občas dlhé čakanie po jedle na zaplatenie. Často sme si to však vysvetlili výberom miesta na sedenie, ktoré je asi mimo dohľad obsluhy. Aj pri početnom navštevovaní Rechobotu, sme nedávali najavo, že niečo sledujeme a hodnotíme. Napriek tomu máme z rôznych období skúsenosti prejavu ústretovosti pri riešení problémov s jedlom pre náš omyl, prípadne pri nedorozumení. Nemali sme problém dokonca ani pri výmene rozmysleného jedla, čo problémom väčšinou býva. Stále však platí, že pokiaľ je zákazník slušný, nemá byť prečo na neho personál reštaurácie hrubý.

Kvalita celkovo

Ide o klasickú bežnú reštauráciu, ktorá dostatočne pokrýva nároky bežného spotrebiteľa, stravníka počas pracovnej prestávky, alebo človeka, ktorý má chuť na dobrú pizzu, prípadne špeciality na mise pri posedení s priateľmi. Cenovo tu vychádza pizza za 2,20 € pre študentov od 14:00 hodiny a k dispozícií je aj pár ďalších akcií, ak práve nebeží nejaká zľavová akcia na zľavových portáloch. Toalety sú po schodoch. Cesta k nim vedie cez skladové priestory, čo tak trochu vyľaká každého nového zákazníka, či ide správne. Sú v zachovalom, nie príliš ukážkovom, aký nájdeme na mnohých podobných miestach v hlavnom meste. Reštaurácia pôsobí jednoducho, abstraktným umením na stenách gýčovo, a zariadením zas jednoducho. Sedenie na terase je riešené ťažkými drevenými stolmi a v strede menšími sedeniami so stolom a stoličkou.

Reštaurácia Rechobot sa nachádza na ulici Grosslingová v centre Bratislavy neďaleko matematickej školy, Dunajskej ulice, či Blumentálskeho kostolíka v budove Červeného kríža, oproti OSN. Ulica je pomenovaná podľa starého nemeckého názvu trávnatého miesta, preto na konci dlhé „á“. Nejde o žiadneho pána Grosslinga. Parkovanie nie je príliš ideálne, možnosti sú len v ulici na Lazaretskej, prípadne pri matematickej škole. Reštaurácia nie je prístupná pre vozíčkarov. Poskytuje aj letnú terasu prechodom cez prevádzku vnútornú. Letná terasa je fajčiarska a s výhľadom do krytého dvora bez prístupu z vonku priamo na terasu.
Hodnotenie reštaurácie vychádza ako súčasť seriálu hodnotení skúseností s reštauráciami, ktoré sme navštívili, alebo navštevujeme. Pre nestrannosť a najmä originalitu a zaujímavosť článku nie je personálu známe, ani písanie, či vydanie tohto článku.

Doplnenie v januári 2012: Opäť sme navštívili reštauráciu Rechobot. Vítal nás nový personál a výrazné zhoršenie služieb. Zmenšila sa pizza, do krabíc ju dokonca vložia priamo bez alobalu, alebo ochranného papiera. Pizza tak papier rozmočí a krabica sa v strede pri dlhšej trase trhá. Taktiež o výrazne dlhšie sa čaká na personál, kým sa zákazníci dočkajú platby za jedlo. Napriek trom obsluhujúcim si za stolom s dojedeným jedlom zákazník chvíľu počká.

Doplnenie v septembri 2012: Nemali sme na výber a opäť sme v rámci pracovného obedu v poobedňajších hodinách navštívili túto reštauráciu. Akoby dýchala z posledného, hovorili si aj ľudia okolo nás, ktorí sa čudovali pírsingovému čašníkovi znudenému životom. Kvalita jedla je neuveriteľne zhoršená, ba dokonca sme mali strach to celé dojesť. Cesnaková polievka, ktorá pred rokom ešte chutila bola teraz naozaj len veľmi malou porciou, v ktorej bol zrejme celkom iný syr ako naposledy a veľmi stopové množstvo. Do toho rozmočené kúsky chleba, čo sa vôbec nehodí a ak už, takýto chlieb sa podáva osobitne, aby nebol rozmočený, keď prichádza k hosťovi. V celej reštaurácií akoby dym z kuchyne. Na vonkajšej terase neuveriteľný smrad z cigariet, kde si pri pive doslova hulilo pár chlapov a celý pocit z reštaurácie veľmi slabý. Bežne sa tu fajčí aj počas obedov, čo potvrdilo viacero navštevujúcich stravníkov. Pre mnohých je to tak psoledná možnosť, ak na okolí nenašli počas obedov miesto a nestíhajú inam, vnútri obsadené, tu zväčša miesto je, ale za podmienky strašného smradu. V tomto prípade môžeme hodnotiť len veľmi razantné klesanie v kvalite, ale aj dôstojnosti zákazníka.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie

Komentáre sú ukončené