reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie indickej reštaurácie Ganesh Utsav

Indickú reštauráciu asi bežný Slovák často nenavštevuje. V porovnaní s čínskymi, ani nemajú také zastúpenie. V Bratislave sme však navštívili takúto exotiku v reštaurácií Ganesh Utsav oproti budove Tatracentra. Prichádzali sme s očakávaniami. Na rozdiel od bežných reštaurácií je táto indická samoobsluhou. Pokiaľ si neobjednáte nejakú špecialitu, alebo špeciálny nápoj, za jednu cenu máte voľný vstup k stolom a jete pokiaľ vládzete. Veľkí jedáci si istotne prídu na svoje. Lenže ide o indickú kuchyňu, tak pozor.

Ponuka
Indická kuchyňa vyniká výrazným korením, aromatickými ingredienciami, kari a pod. V ponuke je polievka, zastihli sme chutnú mrkvovú, alebo hubovú. Ide o krémové polievky. Na výber z jedál je možné kombinovať štipľavé „červené“ kuracie mäso, ktoré môže mať trochu mínus v tom, že ide o kurča nasekané na malé kúsky, v ktorom môžu byť malé kosti aj na miestach, kde ich nečakáte. Chutná je ryba v omáčke, prípadne kuracie prsia s omáčkou a iné. K dispozícií je aj podivné akoby čisté pizza cesto – trojuholníčky z neho chuťou nepodobné na nič známe, ale chutné. K jedlu je možné si dať ryžu, alebo neskôr aj dezert. Tým môže byť kokosovo vanilkový puding, prípadne inokedy guľky, ktoré sa len podobajú perfektne na slivky v kompótovej vode, no v skutočnosti ide o nám nie príliš chutné cesto a veľmi sladký nálev. Na váš stôl obsluhujúci Indovia prinášajú nápojový lístok už pri vstupe a môžete si vybrať rôzne nápoje. My sme si vybrali ich ajurvédsky čaj, ktorý je celkom chutný a pripomína kvalitné čaje z čajovne. Minerálna voda je v ponuke Korytnica. Je zaujímavé, že reštaurácia Ganesh Utsav má zrejme zaujímavé partnerstvo s Korytnicou, lebo majú vlastné Korytnické etikety na fľašiach. Lenže pozor, pikantného jedla veľa škodí. Prípadné nevoľnosti z celkom neznámej stravy sa môžu dostaviť. Ide však stále o suroviny dostupné aj u nás, mimo to korenie a bylinky. Takže žiadne obavy z neznámych zvierat a zdrojov.

Zariadenie a personál
Celkovo je prostredie reštaurácie celkom pekné. Snaha o riešenie v čo najviac indickom štýle nie je prehnaná. Pred vstupom je pult, ktorý bráni priameho vpádu zákazníka a všetko viac-menej pôsobí veľmi slušne. Personál je zdvorilý, počas našej návštevy zložený výhradne z Indov, ktorí sú ochotní a nápomocní azda vždy keď je treba. Rozumejú po slovensky dobre a to je výhoda v takýchto reštauráciách. Trochu zaskočilo malé moletnejšie dievča, ktoré si prechádzalo cez priestory, bar a miesta ako doma, čo príliš nevyzeralo ani dobre a ani ako člen personálu. Toalety sú vo veľmi dobrom stave, celkom nové a zariadenie na fúkanie rúk a mydlo je bezproblémové. Na malej teraske na hlavnom rajóne smerom na toalety je pohodlné posedenie pri šiši s vankúšikmi. Z toho máte pocit malého Orientu.

Celkové hodnotenie
Celkovo reštauráciu hodnotiť nemožno zle. Na to, že ide o indickú reštauráciu, že ich nie je veľa a že prinášajú trochu slušnej exotiky našim jazykom, hrdle, bruchu… a ak to preženiete, cítiť pikantné jedlo aj na druhý deň, sme boli celkom spokojní. Dá sa vybrať aj z jemného rybieho mäsa bez kostí, alebo kuracích pŕs. Výrazné zastúpenie v niektorých omáčkových jedlách má cibuľa. Trochu zvláštna je ružová tekvicová omáčka, takže tej si tiež veľa nedávajte. Inak v skutku sme boli spokojní a poučení. V čase našej návštevy bolo zariadenie, riady, príbory aj poháre čisté. Všetko tak, aby to spĺňalo 5 našich hodnotiacich hviezdičiek z 5.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie