reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: Business caffe restaurant v Bratislave

Do reštaurácie sme zavítali len celkom náhodou. Už z názvu sme očakávali miesto, v ktorom bude klientela zrejme určitého štandardu a od toho sa bude odvíjať aj prístup a ceny. Pri prvej a jedinej návšteve nás už pri vstupe ovalil cigaretový smrad v prázdnej reštaurácií jedného pána čítajúceho noviny. Obsluha za barom pozostávajúca s mladej slečny prejavila promptný záujem nás obslúžiť, avšak šlo len o otázku, či chceme dve „menučka“ alebo len jedno. Na otázku, čo v ponuke ako menu je sme získali jednoduchú odpoveď: „Mali ste sa pozrieť, je to vonku napísané…“, na čo sme sa zatvárili neutrálne očakávajúc, čo príde ďalej. Keďže však nič neprichádzalo, nakoniec sme sa konečne od obsluhy dozvedeli, že v ponuke je segedínsky guláš s kapustovou polievkou. Vzhľadom k celkom prázdnej prevádzke s jedným pánom a nami, sme na jedlo čakali približne asi toľko, koľko by sme čakali pri plnej reštaurácií. Samozrejme záleží od stavu jedla, zásob hotového a schopnostiach kuchyne. Systém na privolanie obsluhy je zvonček. Prechádzanie medzi rajónom a kuchyňou je riešený možno trochu nešťastne – cez ťažké závesy, ktoré nie sú práve vhodným riešením. Zo strany spotrebiteľa, ktorý platí za hotové a nie rozliate, by nám to malo byť aj jedno.

Jedlo
Výber menu sme si nepozreli, keďže prvá otázka sa týkala „menučka“ a radšej sme pri ňom aj zostali. Nealkoholické nápoje sa cenovo rovnali aj iným reštauráciám v okolí, „menučko“ je cenovo totožné. Segedínsky guláš v hlbokom tanieri bol v skutku chutný, nemožno mu uprieť nič. Polievka taktiež a porcia sa rovnala rovnakému množstvu aj kvalite ako na druhom tanieri. Škoda, že nebolo na výber aj niečo iné.

Obsluha
Niekoho práca baví, niekto ju vyštudoval, niekto jej rozumie a iní sa snažiť nemusia, lebo majú skrátka zlý deň, alebo ich nikto nevidí, len partia študentov, čo sa prišla najesť. Strohé odpovede, čakanie na zaplatenie, aj získané odpovede by sme nepokladali za odpovede čašníčky. Ale budiš. Každý sme nejakí a možno naozaj zapôsobilo inak pár vecí, náš vek, jednoduchý výber jedla a nápojov a v skutku z našej strany neprejavené akákoľvek náročnosť.

Celkové hodnotenie
Napriek názvu a polohe sme sa príliš necítili na mieste, kde by to malo žiť obchodníkmi, či aspoň náznakom ich návštev. Prítomná LCD televízia na stene a naladené TA3 pomáhali dotvoriť trochu dojem, napraviť tú pustosť. Pán dymiaci s cigaretou to zas zásadne kazil. Niekoľko miest má reštaurácia aj pred podnikom na ulici. Reštaurácia je nepochybne vhodným miestom na návštevu zamestnancov viacerých podnikov, prevádzok a firiem z okolia. Jedlo naozaj nebolo v ničom zlé. Zariadenie aj použitý riad v uspokojivom stave. Možno však prístup, či ochota obsluhy by mohla mať celkom iný rozmer.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie