reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: Friends (Bratislava)

Reštaurácia Friends sa nachádza priamo pri zastávke električiek Vazovova v centre mesta Bratislava. Je zaujímavým miestom, na ktorom je možné si počkať na električku, alebo len počkať niekoho, čo má MHD prísť. Na menu ho využívajú niektoré úrady z okolia, rovnako ako ľudia z podnikov aj vzdialenejších. Ponúka príjemné posedenie, pri ktorom si je možné dokonca prečítať prítomné noviny, časopisy a podobne. Toto časté nebýva a pritom nákladovosť takejto „zdržiavačky“ ľudí v podniku je takmer nulová.

Ako sme sa v podniku cítili
Celkovo pôsobí podnik dobrým dojmom. Miesto je čisté, celý stôl taktiež a prostredie nevynímajúc. Je tu niekoľko druhov miest na sedenie, od lepších kresiel po menšie kresielka a bežné stoličky. Občas máme pocit, že toto miesto láka hlučných samozvaných intelektuálnych zabávačov.

Ako sme si v podniku pochutili
Jedlo je v poriadku. Trochu nás mrzelo, že na všimnutie nášho príchodu sme si museli pár minút počkať. Dovolím si pripomenúť, že z dvoch návštev boli obe úplne identické. V oboch sme aj medzi polievkou aj druhým jedlom čakali trochu dlhšie. Slepačí vývar a druhý krát rajčinová polievka chutili, aj keď rajčinovej by nezaškodilo trochu viac hustoty. Podľa mienky stálych zákazníkov je často v ponuke Gordon Blue a jedlá tomu podobné. Vyskúšali sme práve Gordon ako posledné menu a okrem v podstate suchej a nijak „nezvhlčenej“ ryže nemožno vytknúť nič. Vítaný by bol aspoň nápoj, čo i len pohár minerálky. Dali sme si preto aspoň zmrzlinový pohár, ktorý v ponuke je taktiež a možno si ho aj vybrať vizuálne z pred-pripravených pohárov.

Aká bola obsluha
Obsluha, ako som spomínal, bola síce snaživá, tvorená dvoma ženami, ale niektoré prvky obsluhy im trošku trvajú. Ide najmä o všímanie nových zákazníkov, ktorí dorazili a medzera medzi dojedením polievky a prinesením druhého jedla. Prístup je ale milý a ochotný, čo vyrovnáva ich stíhanie. Klientela podnik navštevuje aj mimo obedové menu tak, že si príde posedieť aj na dlhšie. Preto ak sa dostanete do podniku mimo obed, je možné, že obsluha nebude tak často chodiť medzi vás tzv. preventívne, či si niečo neprosíte. Sú totiž miesta na rajóne, ktoré sú mimo dosah viditeľnosti obsluhy ak sa sústreďuje jej pozornosť okolo barovému pultu. Toto býva časté pri podnikoch s klientelou nie len počas obedov.

Celkový pocit
V podstate sme boli spokojný s čistotou a poriadkom, stavom zariadenia a ochotou obsluhy. Krívala len rýchlosť a hlavne mrzelo, že človek prichádza na obed počas jednej hodiny voľna, ale prichádza len tak tak natesno, čo inokedy stihne po ceste vyriešiť aj zásielku na pošte. Jedlo bolo v poriadku, kiež by ešte ryžu niekto doriešil. Dojem z podniku a v podstate z názvu vyplývajúcej priateľskosti bol dostačujúci. Aj preto teda nakoniec 3***+ z 5.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie