reklamazamyslenie

Internetoví podvodníci majú na ružiach ustlané, nikoho proti nim

Internetové podvody akoby mali na ružiach ustlané. Rôzne pochybné falošné súťaže na Facebooku, podvodné firmy predávajúce neexistujúci tovar prosperujú ako nikdy a taktiež azda všetky veľké slovenské portály propagujú v reklamných banneroch rôzne pochybné prípravky, s ktorými sa v bežnom predaji nestretnete, pretože v skutočnosti neexistujú.

Preč od podvodu

Predražené vymyslené zázraky lákajú na priam zázračné účinky pri chudnutí, pri raste svalov, alebo pri výučbe cudzích jazykov. Najväčšie portály prenajímajú svoj priestor na šírenie reklám s nevkusným nedizajnovanným vzhľadom smerujúcim na podvodné stránky.

Veľké peniaze

Spoločnosť, presnejšie reklamná agentúra, ktorá oslovuje slovenské magazíny, ponúka veľké peniaze. Oslovila nás niekoľko krát so záujmom o inzerciu. Platí za zobrazenie. Mnoho portálov od najväčších, ale napríklad, ktoré zobrazujú len prípravky na chudnutie, na záchranu vybočených palcov, palivové články a rôzne tieto problematické oblasti, len umiestnia script na striedanie bannerov. Následne im prichádza nemalá suma na účet bez dokladovania a faktúr. Platia nemalé peniaze a žiaľ 100% obsahu sa javí ako problémový  a pochybný.  Nuž a tam kde sú peniaze, tam je zámer zachovať, čo peniaze prináša.  Nikto proti nim nedokáže zakročiť a nekoná dokonca ani slovenská polícia, u ktorej podalo niekoľko trestných oznámení viacero poškodených. Prípravkov je veľa, od dávnych čias a tabliet zo zelenej kávy a prípravku Nidora, cez Forskolin až po súčasné problémové látky. Problém je, že vinníkov si vyšetrovatelia a úrady nedokážu spojiť a zhodnotiť inzertný priestor ako prvý problém šírenia týchto podvodných stránok a predajcov, ktorí neuvádzajú nič z povinných náležitostí, aké bežne od predajcov online čakáte.

Rozsiahle podvodné stránky a miesta

December bol preplnený podvodnými stránkami a prípravkami, ako ešte žiaden mesiac v tomto roku. Ling Fluent, podvodné stránky propagujúce zázračné jazykové kurzy, sa striedali s rôznymi Facebook reklamami sľubujúcimi niekoľko tisíc eur Slovákom len tak. Rozšírili sa reklamy, ktoré vyvolávali poplach medzi SLovákmi o tom, že približne 95 percent populácie je nakazených parazitmi a je nevyhnutné piť ich špeciálny čaj. Zázračný čaj s názvom Anti-parasite Herbal Tea podobne ako všetky ostatné prípravky, prezentujú podvodné stránky vyzerajúce ako bežný informačný portál. Vymyslené komentáre, vymyslení ľudia, kradnuté fotografie z rôznych iných portálov a množstvo zavádzajúcich faktov len dokazujú, ako veľký problém predstavujú tieto stránky a online miesta.

Výrazne sa propagovali aj prípravky Eco Slim, Easy Phrases, čo je len iný názov pre Ling Fluent, no výrazne sa objavovali aj Osteoren, Senso Duo, alebo GoSlimmer Patch, Xtrade pochybné navádzanie na 4000 EUR mesačne, a tiež slávny prípravok na oči OptimaskPro. Všetky podvodné pokusy prezentuje veľmi trefne portál Hoax.sk vždy aj s analýzou a upozornením na porušovanie viacerých zákonov. Tieto predajné stránky totiž porušujú viac zákonov, za ktoré by sa dalo považovať konanie za nie priestupok, ale trestný čin. Napriek tomu sú stránky a reklamy naďalej na Slovensku, plne prístupné. Rok 2017 to s najväčšou pravdepodobnosťou vôbec nezmení.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reklama