televízia

O 10 rokov mladší, nová relácia na TV Markíza

10. januára sa nám na Markíza predstavila v pozícií pomocníka tam, kde iní doteraz nepomohli. O 10 rokov mladší alebo Šťastný domov. Obe relácie sa zamerali na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú. Kým Šťastný domov priniesol možnosť priniesť ľudské podmienky rodinám, ktoré sú na tom s bývaním horšie a dom sa im rúca pred očami, relácia o 10 rokov mladší prináša niečo podobné. Avšak čo sa týka vlastného tela, výzoru a psychického stavu. Aj ten totiž súvisí s fyzickým zjavom.

O 10 rokov mladší
Foto: TV Markíza

O 10 rokov mladší, reality šou alebo skôr…

Hoci relácia nesie prvky reality show, stále je to formát, ktorý v prvom rade pomáha ľuďom a nepotrebuje ich zdegradovať a vysmievať sa z nich tak, ako to robia relácie inej televízie. Moderátorka Miriam Šmahel Kalisová spolu so svojim manželom sprevádzajú touto šou. Priebežne sa účinkujúci dostávajú cez estetickú časť, zdravotnú, fitness časť až po stajlistu. V prípade prvého dielu sme mali možnosť vidieť manželský pár. Žena so zlým chrupom a jej manžel, ktorí síce zanedbali svoju životosprávu a chrup, no pre veľkú pracovnú vyťaženosť. Rodičia troch detí dostali v šou zabrať.

Začalo sa prípravou lepšieho stravovania a života. Muž skoncoval s cigaretami a naplno sa pustil do iného režimu spolu s pomocou osobného trénera. Obom dopriali aj estetickú medicínu v salóne, ktorý sa v televízií a v médiách objavuje tak často, že už ani nejde o reklamu. Súčasne sa pracovalo na nových zuboch, vytrhali sa zlé, a postupne sa pripravovali nové. Ani jeden z manželov počas toho nemal kontakt s tým druhým. Jedine ak jediným listom. Prekvapivo to Markíza nepreháňala reklamami a tak sa na formát dalo pozerať. Prehnanú reklamu očakával asi každý a predsa sa tak nedialo. Nerušené pozeranie toho, ako sa niekto mení k lepšiemu… Šou bola zakončená kaderníkom, vizážou a samotným stretnutím oboch manželov.

Šou sa podarila

Tento formát môže naozaj výrazne pomôcť k lepšiemu životu a to sa nedá neoceniť. Minimálne dvom ľuďom pomohli k naozaj lepšiemu novému začiatku. Síce televízia zaujala nešťastným osudom a slzami niekoho iného, ako je to už zvykom pri týchto formátoch. Nedeje sa to však s odpornou mierou prehnaných emócií a pretvárky. Všetko nenásilne, bez ponižovania a výsmechu. Akýkoľvek formát tohto druhu patrí na televízne obrazovky, o to viac ak sa dá pozerať a neprepĺňajú ho reklamy.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia