reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie u Vitosa na Špitálskej ulici

Nedávno sme navštívili reštauráciu U Vitoša v hlavnom meste na ulici Špitálska hneď oproti Medickej záhrady. Zbežne sme ju spoznali len ako reštauráciu, kam chodia dosť často zahraniční študenti, ale aj Slováci. Dá sa posedieť v teplých mesiacoch aj vonku, prípadne vo vnútri a aj na poschodí. Nejde o klasickú reštauráciu, pretože na tomto mieste prichádzate s táckou k pokladni, a až tam si pýtate konkrétne jedlo, ktoré dostáva zákazník priamo na tácku v tanieri. S tou táckou potom zákazník hľadá voľné miesto a usádza sa. Najskôr prekvapia vysoké ceny za nízku triedu reštaurácie a následne aj chuť, no pekne po poriadku.

Reštaurácia a jej ceny
Zariadenie pôsobí čistým dojmom, čo v našom prípade aj bola pravda, až na špinavý stôl od omáčky, čo bolo možné odstrániť obrúskom. Obsluha bola pomerne slušná, ale ťažko hodnotiť obsluhu, ak je obmedzená len na pohyb za pokladňou. Od tohto druhu reštaurácie a nižšie náklady na prevádzku, pohyb zamestnancov a nároky iné, by sme čakali zaujímavé ceny vzhľadom na centrum. Nie, tu je to iné. Polievka a hlavné jedlo, skoro všetko uskladňované už ako hotové sa nachádza za preskleným pultom na spôsob jedálne v škole, či tej, čo majú v elektrárni v Springfielde. Hoci sme si ako traja zaplatili každý iné jedlá, aby sme sa najedli, každý sme platili v priemere viac ako 7 €. Kým v iných podnikoch a nie tak ďaleko od tohto človeku stačí 3 € až 5 €. Nuž dobre, hovoríme si, že možno tu je niečo, čo vlastne stojí za tú cenu. Lenže neobjavili sme to.

Ponuka jedál:
Z jedál je možné si vybrať klasické Slovanské jedlá, kapustové, mäsité, múčne, aj klasické klasiky ako vyprážaný rezeň, vyprážaný syr, hranolky a pod. Vyskúšali sme z každého. Rezancová polievka bola pomerne dobrá a nemožno ju ani hodnotiť nejak negatívne. Vyprážaný syr nebol celkom teplý, ale aj chuť bola veľmi dobrá. Hranolky len mierne mastné, stále však na lepšej úrovni, než v inom nemenovanom podniku. Malo to chybu a to teplotu. Takmer všetko bolo vlažné. Najsmutnejšie chladná bola asi rezancová polievka, ktorú sme ale pre vôňu nakoniec aj dojedli. Zarazili však vyprážané šampiňóny. Studené a akoby nasiaknuté vodou, teda vodnaté. Takmer vôbec bez chuti a nemotorne rozsypaná petržlenová vňať tanieru dodávala celkový zjav rýchlo nakladaného jedla bez lásky. A to sme pritom boli v celom podniku asi 10 zákazníci a nikto po nás.

Sklamalo nás:
– teplota jedál
– cena jedál vzhľadom na typ reštaurácie
– absencia klasického menu (takto ste nútení si kúpiť polievku aj jedlo osobitne)

Recenzie reštaurácií od nás sú slobodným názorom na stav reštauračného zariadenia počas našej návštevy. Nikde sa neohlasujeme a ani neprezentujeme ako recenzenti hodnotiaci klady a zápory. Pri návštevách hlavného mesta a iných miest zámerne navštevujem, alebo navštevujeme nové a nové podniky, aby bolo neustále niečo nové aj v tejto rubrike.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie