reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: Casa Inca na Jégeho v Bratislave

V posledných dňoch sme po dlhšom čase opäť zavítali do reštaurácie v Bratislave. Tentoraz sme sa pokúsili navštíviť nejaké nové miesto, nové aj po obsahovej stránke. Jednou z noviniek v hlavnom meste je peruánska reštaurácia, ktorá sa nachádza v Jégeho aleji v Ružinove. Hlavným lákadlom bolo samozrejme orientovanie kuchyne, ktoré v slovenských, alebo stredoeurópskych končinách zrejme ani nemá konkurenciu. Nakoniec sa prekvapenie predsa len tak trochu konalo.

Peruánska reštaurácia
Parkovanie je možné priamo pred reštauráciou, keďže má vlastné parkovacie miesta, prípadne v blízkosti. Dve miesta sú vonku, inak je niekoľko stolov v interiéri. Zariadenie je príjemné, veľké grafické fotografie na stenách tvoria dojem Peru. Peruánske dekorácie na stoloch nie sú, ale za to nápojový lístok má v sebe aj pár fotografií a pri toaletách sa dá nájsť zopár sošiek. S pocitom, že ste v Peru sa to tu teda nepreháňa podobne ako sombrérami, kaktusmi vo viacerých mexických reštauráciách. Samotný majiteľ a aj kuchári sú Peruánci, čo je vlastne dodržaný význam pomenovania peruánskej reštaurácie. Príjemný interiér ponúka sedenie pri dvojmiestnych stoloch, štvormiestnych, ale obsluha nemá problém pripraviť aj stôl väčší. Práve obsluha je tu veľkým plusom. Niečo, čo sa v niektorých reštauráciách nevidí je absolútna ústretovosť a ochota obsluhy. Bolo zvláštne po dlhom čase sa stretnúť s obsluhou, ktorá reaguje, pamätá si a ihneď rieši s ochotou všetko. Aj toto bol dôvod, prečo sme sem onedlho zavítali znova. Dve obsluhujúce sa starajú o celý rajón, ba čo je zaujímavé, v reštaurácií sa sem tam objaví nejaký herec, moderátor, alebo človek pracujúci v televízií. Stretli sme niekoľkých.

Peruánska kuchyňa
Priznám sa, že peruánska kuchyňa je mi známa len svojimi základmi, prvkami a hlavnými surovinami. Určité prvky sa podobajú na mexickú kuchyňu, prevláda zelenina a kombinácia mäsových pokrmov. Nakoniec, keď už sme v peruánskej reštaurácií, nech ochutnáme toho viac, objednali sme si nie len peruánsku misu, ale aj predjedlo.
Dali sme si predjedlo v zemiakovom cestíčku kuracie kúsky s mangom a krémom. Nie len, že jedlo chutilo, ale najmä výborne vyzeralo. Bolo nám jasné, že sme v reštaurácií, kde si dávajú záležať aj na vizuálnej stránke. Peruánska misa, náš hlavný chod, bol pre oboch pochúťkou. K jedlu sme mali dve omáčky, celkovo tri druhy mäsa a plnenú papriku zvláštnym mletým mäsom a syrom. Úžasnú chuť mali podzemné hľuzy podobné zemiakom, chuťou podobajúce sa sladkej mrkve. Jedlo bolo naozaj potešením. Kuracie mäso bolo marinované v neznámej omáčke, rovnako ako pikantná omáčka podávaná k jedlu mala neznámu príjemnú chuť. Viacero prvkov pôsobilo neznámo ale jedlo chutilo. Naozaj veľa k tomuto jedlu robil dojem z jeho vizuálnej úpravy, ochota personálu, ústretovosť a slušné vystupovanie. To je fakt, na ktorý reštaurácie zabúdajú.

Hodnotenie
Reštaurácia na nás zapôsobila naozaj pozitívne. Najmä nás potešil prístup a vizuálna stránka jedla, ktoré zároveň chutilo. V čase našej návštevy sme mali vždy si niekde sadnúť, a pri oboch návštevách sme mali príjemnú obsluhu a naozaj ochotu, v ktorej sa budem pokojne opakovať. Návštevu reštaurácie odporúčam, jedálny lístok totiž obsahuje aj jedlá z rýb, cestoviny a mäsité jedlá s peruánskymi prvkami, ktoré môžu byť celkom iné, ako v bežnej slovenskej kuchyni a v bežných reštauráciách. Z návštevy sme mali príjemný pocit, dobrý pocit v žalúdku a v podstate aj zážitok a názor na peruánsku kuchyňu, ktorá funguje v našom hlavnom meste.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie