reštaurácie

Hodnotenie reštaurácie: Pub u zeleného stromu (Bratislava)

(Hodnotenie z doby, keď bola reštaurácia vynovenou a písal sa tento názor, sa líši od neskoršej situácie) Vitajte opäť v rubrike hodnotenia reštaurácií. Dnes sme sa s priateľmi rozhodli otestovať v podstate novú reštauráciu Pub u zeleného stromu priamo na Obchodnej ulici. Orientácia, o akom mieste hovorím, bude pre menej znalého Obchodnej ulice o niečo komplikovanejšia. V podstate ide o vypuklú presklenú budovu na strane oproti McDonald’s s otáčavými dverami pri vstupe po pár metroch po schodoch nahor na prvom poschodí. Po pravde, na začiatok týždňa šlo o naozaj príjemné prekvapenie.

Poloha a vstup *****
Obchodná ulica je automaticky výhodná poloha. Hoci reštauráciu hneď nie je možné nájsť podľa niečoho absolútne ojedinelého, čo by jasne naznačilo aj celkom novému, turistovi a podobne, kde hľadať, ak nájdete, čaká vás niekoľko prekvapení. Výstup po schodoch neznamená boj o život a pokiaľ nemáte radi schody, využijete výťah. Na poschodí reštaurácie sa rozprestiera priestor pozdĺž celej šírky budovy, od jedných okien k tým oproti, vedúcim priamo na ulicu Obchodná. Pokiaľ vás nevíta príjemná obsluha, tak možno všetko okolie a zariadenie.

Dojem *****
Nemyslel som, že tak skoro pri spustení rubriky hodnotení reštaurácii budem dávať toľko 5 hviezdičiek. Ale v tomto prípade sa nedá inak. V pondelok v zmiešanej atmosfére začiatku pracovného týždňa sme dorazili na miesto celkom nové. Písať o dojmoch, je písať o detailoch. V tomto prípade prvé udiera do očí zariadenie, nové, štýlové. Máte pocit, že ste vo vyššej cenovej kategórii. Čo je celkom aj možné, ale pri zameraní sledovania reštaurácií s ponukou obedov, sme viacerí sa rozhodli skočiť na „menučko“ aj sem. Obsluha bola pri každom stole ihneď, na nič sa nečaká pridlho. Neviem ako v budúcnosti, no dnes tam funguje všetko, ako by malo v reštaurácií fungovať. Stoly poskytujú dostatok priestoru pre 6, prípadne aj viac obedujúcich. Sú tu aj väčšie stoly, menšie stoly, rôzne kombinácie. Reštaurácia bola očividne v čase aj našej návštevy obľúbeným miestom manažérov, čisto a nespievaná pokojná hudba tomu dodávali atmosféru.

Ponuka a jedlo *****
Na každý deň má reštaurácia pripravené dve polievky, čím neobmedzuje vo výbere tých, čo by im nebola po chuti jedna, dá si druhú. Denná obedová ponuka pritom obsahuje 6 rôznych pokrmov, po pravde po veľmi dlhom čase som mal problém si vybrať. K polievke sa dostáva koláčik, čo sa len tak nevidí. Ako náhle od vás odchádza obsluha, už sa aj nesie objednané, alebo prichádza čašník pýtajúci sa na nápoje. K jedlu je pritom nápoj zdarma a vybrať si je z čoho. Niekto má rád perlivú minerálnu vodu, iní sódu, ale je tu aj klasika kofola. Soté s chutným jemným mäskom bolo pripravené naozaj dobre. Žiadna prímes chutí, ktoré by tam nepatrili, všetko správne rozdelené. Pizza taktiež, trochu nezvyčajné cesto, zdalo by sa že nie celkom dopečené, ale pritom chutné, jemné a chrumkavé. Na obsahu syra a iných ingrediencií v pizze sa nešetrilo. V prípade jedál s hranolkami ako bol napríklad kurací rezeň so sušenými rajčinami a mozzarellou, nie sú prepečené a chutia o niečo viac zdravo, ako prípad z minulého týždňa. Sušených rajčín v onom testovanom príklade síce veľa nebolo, no pre chuť postačilo. Denná ponuka za cenu 3,5 € vrátane polievky, hlavného chodu, nápoja a malého koláčika, je myslím naozaj dobrá cena, najmä ak je to v prostredí, v akom sme sedeli.

Personál *****
Personál bol naozaj na úrovni. Je naozaj vzácne, aby človek bol ihneď obslúžený. Je pravdou, že pri jedení polievky by dlho nemal byť druhý chod pred vami, aby nevychladol. Obsluha vám ho totiž prináša, len čo len trochu odjete z polievky, čo môže byť skvelé najmä v čase obedov a ponáhľania sa. Všetko jedlo prichádzalo takmer okamžite. Minimálne čakanie, a to si naozaj táto reštaurácia nezaplatila toto dobré hodnotenie, musíte zažiť. Usmievavý, upravený a čistý mladý personál zložený z mužov aj žien je v pozore a sleduje potreby klientely. O rajón sa starajú, akékoľvek nedostatky na stoloch sú všimnuté. Kiež by táto pozornosť a kvalita (jej udržiavanie) vydržala reštaurácií naozaj dlho. Má nabehnuté na naozaj dobré tituly medzi stravníkmi v širokom okolí.

Hodnotenie *****
Po rôznych zážitkoch, ktoré sa k hodnoteniu len dostanú a po všeličom, čo sa dá v meste navštíviť, je reštaurácia Pub u zeleného stromu naozaj príjemným prekvapením a zmenou. Je tiež miestom, kde sa určite aj vy radi objavíte. Ako to už býva, niečo veľmi dobré sa občas zrúti a celkom pokazí. Prajem tomuto miestu, nech obsluha a ponuka jedál vydrží. Určite sa na toto miesto opäť neraz vrátim..

Keďže sám som sa roky pohyboval v oblasti gastronómii, dovolím sa pokladať za recenzenta, ktorý vám bude môcť priniesť aspoň trochu objektívny názor na danú prevádzku a prípadne aj pomôcť pri rozhodovaní, vašej voľbe, všíma si niektoré detaily, občas povie svoj názor a má rád jedlo. Ešte viac dobré jedlo v peknom prostredí. Aktuálny článok je písaný na základe osobnej skúsenosti v období október 2010.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie

Komentáre sú ukončené