reštaurácie

Burger King sa vracia na Slovensko, prvý v Bory Mall Bratislava

Veľký návrat známeho prevádzkovateľa rýchleho občerstvenia Burger King na Slovensko sa začína už v októbri 2018 v Bratislave. Vo svete je hlavným konkurentom konceptu a značky McDonald´s. Na Slovensku už v minulosti mohli nadšenci tejto značky z miestnych ako aj z pomedzi návštevníkov hlavného mesta stretnúť s Burger Kingom na Námestí SNP, ako aj v nákupnom centre Eurovea. Prvá predajňa po dlhých rokoch sa objaví v známom nákupnom centre Bory Mall v odľahlejšej časti Bratislavy mimo klasické lokality nákupných centier.

Burger King

Za opätovnom pritiahnutí značky stojí poľská spoločnosť AmRest, ktorá má na svedomí prilákanie Starbucks na Slovensku. Doteraz značka Burger King doplácala na slabý marketing, slabú kvalitu personálu a starostlivosti o zákazníkov. Silnejším postavením značky a väčším zastúpením na Slovensku však stúpa aj nutnosť venovať pozornosť marketingu. Podľa medializovaných informácií má byť otvorených celkovo postupne až 15 plánovaných predajní.

Starbucks majú v Eurovea, Central, Aupark, Avion, avšak prvý Burger King sa objaví v Bory Mall v miestnom pomerne bohatom food courte. Uvidíme, ako sa im bude dariť. Azda to bude tentoraz lepšie.

Ľudia majú záujem aj o podobného konkurenta, KFC

To, čo však verejnosť  chce s veľkou istotou, je KFC. Prevádzkované s ozajstným záujmom a snahou ľudí v pozadí. Jediná prevádzka v Bratislave je takmer nedostupná bežnému zákazníkovi bez auta a ďalší nájdete len v Nitre a Banskej Bystrici. KFC v Nitre zatvorili a miestnym ľuďom chýba.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:reštaurácie