médiá

BoredPanda.com je výnimočný web, vďaka nemu funguje mnoho slovenských

Nejedno naozaj prepracované marketingové školenie spomína BoredPanda.com. Tento zahraničný portál je mekkou pre všetkých, ktorí túžia po kreatívnej zábave, sérií fotografií a zaujímavých témach. Prečo sa však spomína na špecializovaných marketingových školeniach? Vďaka jeho obsahu na Slovensku prosperovalo a aj stále prosperuje viacero magazínov a kvázi magazínov. Dokonca sa neustále objavujú nové a nové, ktorým pre úspech obsahu tohto obsahu skopírujú niekoľko článkov a nový magazín má obsah. Magazínov je u nás ako húb po daždi, využívajú svoj obsah, aby nalákali inzerentov a záujemcov o reklamu.

BoredPanda portál

Magazínov ako húb po daždi

Dnes už nie je tak kľúčový pagerank, ako kedysi. Postačí, ak je magazín na zaujímavej doméne a celkom je jedno, či je tam 20 ľudí denne, alebo 800 návštevníkov s hodnotou. BoredPanda je však za všetkých okolností výbornou studnicou materiálu a obsahu. Niekoľko fotografií, stačí pridať vetu a využívať pritom sociálne siete, ktorým nezáleží na kvalite obsahu tak ako Googlu, ale postačí vizuálny obsah, séria fotografií a hneď niekoľko podobných “related posts“, čiže článkov podobných, alebo len nasadených v rovnakej kategórii. Na Slovensku je pritom niekoľko veľkých portálov, ktoré sú známe svojim menom, ale svoj obsah postavili na kopírovaní obsahu z BoredPanda.com, portálu inak známeho svojou Unavenou pandičkou, ako znie v preklade aj názov portálu. Druhým portálom, ktorý najmä v minulosti horlivo vykrádali slovenské magazíny, bola ViralNova, prípadne 9GAG a niektoré konkrétne Facebook stránky.

Zásadnou chybou je nevlastný obsah

Radiť, aký obsah dávať na stránky, nie je úlohou týchto stránok. Je len postrehom ako jeden úspešný zahraničný portál dokáže zásobovať obsahom množstvo slovenských. Nebyť Unavenej pandy, niektoré úspešné magazíny na Slovensku by neexistovali, alebo by len sťažili prácu autorom a redaktorom portálov.

Hodnotou je však pre inzerentov ako aj pre čitateľa obsah, ktorý je originálny. Ideálne pozitívny. Vrážd a zla je všade na internete dosť. Unikátnym je na Slovensku portál na doméne Dobrenoviny.sk, ktorý už v názve prezrádza o čo mu ide. A ide mu to výborne. Aj preto ho odporúčame dlhodobo bez toho, aby sme mali akúkoľvek väzbu s týmto portálom. Je prototypom toho, ako to robiť a mnoho magazínov, hipsterských počinov, portálov s prehnaným marketingom a veľkou podporou tenisiek a iného komerčného obsahu, by stratilo mimoriadne veľa obsahu po odstránení obsahu z Unavenej pandy. Kedykoľvek podporíme aj originálne ZN.sk, alebo niekoľko ďalších. Ak prichádzate za redakciami väčšiny slovenských magazínov, odpovedá len naozaj málo z nich. Ochotnou slovenskou redakciou mimo zmienené je ešte MagazinRelax.sk a ani tento portál nepoužíva Unavenú pandu, aby mohol mať nejaký zábavný a lákavý obsah.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:médiá

Komentáre sú ukončené