podniky

13. novembra v Bratislave otvoria Bory Mall, nákupné centrum

Už 13. novembra sa v Bratislave otvárajú brány nového nákupného centra, ktoré pár rokov stavala Penta. Charakteristické logo v hnedej farbe s farebnými bodkami sa v meste Bratislava objavuje čoraz viac na billboardoch, ktoré lákajú na otvorenie 13. novembra a aj niekoľko akcií, či obchodov. Už nejaký čas nám bolo jasné, ktoré predajne otvárajú svoje ďalšie pobočky aj týmto smerom. Bory vítajú najmä ľudia z končín ako sú Záhorská Bystrica, Marianka, Stupava a pokojne celé Záhorie, ktoré tak nemusí kvôli niektorému sortimentu cestovať až do hlbšieho centra Bratislavy. Prácu v nákupnom komplexe taktiež nájde množstvo ľudí a niekoľko predajní rozšíri svoje zastúpenie v Bratislave aj týmto smerom.

bory mall
Zdroj foto: www.borymall.sk/sk/uvod

Zmluvy pre predajne síce jednotlivé predajne a živnostníci nezverejňovali, za sa von dostalo, že bolo viacero z uchádzačov o priestory prekvapených rozsiahlosťou a zložitosťou podmienok. Často veľmi ťažko splniteľných. Nakoniec sa zdá, že sa do Bory Mall dostali azda len veľmi veľké a silné firmy a značky. Ostatní záujemcovia o priestory, ktorí pôvodne uvažovali nad Bormi, teda zrejme hľadajú iné priestory. Lokalita je však veľmi zaujímavá, pretože tieto končiny boli dlhodobo pri záujme cestovať do veľkého nákupného centra, odkázaní na tie, ktoré sú i tak plné. Načasovanie je taktiež výborné. Jednotlivé prevádzky sa teraz trafia do predvianočného obdobia, čo síce skreslí predstavu o rentabilnosti predajní a prevádzok, no stále prinesie potrebný zisk do štartu, ktorý taktiež stojí nemalé peniaze.

Predajne a obchody v Bory Mall:
Z módnych obchodov majú zastúpenie C&A, Bepon, Benetton, Calyedonia, GATE, H&M, zo zdravotných tém a kozmetiky značky Fann parfuméria, DM drogerie, Eiffel Optic, ProCare. Z obchodov venujúcich sa elektronike a hrám, prípadne knihám tu bude Panta Rhei, Samsung, NAY, LG, Lenovo, Brloh. Potraviny bude predávať BILLA, ale aj Tchibo. Ďalej svoje služby poskytne ČSOB, Prima banka, Rhapis, O2, Orange, FaxCOPY, Dráčik, Slovak Telekom, Slovenská pošta, Tatra Banka, Super ZOO, VÚB a ďalší. Vo svete obuvy sa môžete spoľahnúť na značky Baťa, CCC, Deichmann, HUMANIC, Reno obuv a v oblasti športových potrieb na Adidas, A3 SPORT, HUSKY, Intersport. Súčasťou Bory Mall bude aj food court, kde si budete môť dať v podstate klasický výber ako v iných nákupných centrách od Subway či McDonald’s po tradičnú slovenskú kuchyňu.

Doprava sem:
Bratislava trochu vylepší autobusové linky, ktoré už existujú, no zatiaľ nemali veľmi dôvod na zastavovanie aj tu. Ich naplnenosť sa tak zrejme zvýši najviac v prvé dni po otvorení počas najväčších akcií. DOstať sa sem môžete pomocou liniek č. 21, 25, 92.

Mapa:

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:podniky