televíziazábava

Markíza má výborný Kredenc, JOJ tým pádom definitívne nemá Haloo

Kredenc MarkízaŽe sa zábavná relácia Haloo vytratila z televízie JOJ sme si všimli a nejeden ich divák si pri výbere programu večer už nemal čo vybrať. Prekvapivo sa však rovnaká zostava objavila na inej televízií s novou šou, ktorá už nenesie názov Haloo. To pochopiteľne znamená, že JOJ definitívne stratilo HALOO a už sa u nich len tak skoro neobjaví. Skupina okolo Michala Kubovčíka obsahuje zabávačské talenty, medzi ktorými chýba z pôvodného HALOO len zdanlivo zaostalý šušlavý, no excelentný Juro Tabaček. Ide o skupinku Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Zuzana Šebová, Juraj Kemka, Michal Kubovčík a Roman Pomajbo.

Na Markíze lepší
Ťažko hodnotiť šou a televízny program, prípadne herectvo hercov z pohľadu človeka, ktorý sa vo svete kritiky kultúry nepohybuje. Dovolím si však poznamenať, že krátke sledovanie tejto zábavnej šou zanechalo dojem, že je to lepšie než doteraz. Na Markíze skupina z pohľadu diváka dostala väčší priestor. Súčasťou ich šou sú vystúpenia v skutočných štúdiách, kde sa nakrúcajú reálne šou. Z televíznych novín sú Televízne koniny, ktoré uvádzajú Trevor Stojič a Slavomíra Chladná. Z Reflexu je Reflux (tá malá kyslá grcka, ktorá vyjde vždy v najnevhodnejšiu dobu, keď chcete niečo povedať, pozn. redaktora) a z Búrlivého vína je Búrlivý Burčiak už pod názvom Zlomený Mušt. Kým v predošlom formáte dosť improvizovali, v tom novom majú k dispozícií skutočné ateliéry v ktorých sa Búrlivé víno ako originál nakrúca. Následne aj zábavné skeče vyznievajú celkom inak. Mimo to je Michal Kubovčík v parodovaní Emila Horvátha mladšieho excelentný. Z pôvodných skečov zostal aj Hesso Jašterák, Farma sa prerobila na Karmu a studnica nápadov sa nepochybne ešte bude rozširovať. Šancu dostala aj hviezda z ľudu, facebookovská komička Evelyn, ktorá sa preslávila hľadaním kún v chorvátskych lesoch.

„Výborná maďarská skupina“
A ozaj, aby som nezabudol, práve tejto šou môže vďačiť maďarská skupina Kredenc za poriadnu reklamu. Pred šou o nej nikto poriadne nič nevedel, dnes ju poznajú tisícky Slovákov a vyhľadávajú si jej síce nepočúvateľnú, no vtipnú hudbu.

Celé diely sú v archíve Markízy na webe online.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia