novinky

Víťazom kategórie Dobrá firma sa stala akciová spoločnosť Vincentka

CENA VIA BONA 2019 už má svojich držiteľov. Víťazom kategórie Dobrá firma sa stala akciová spoločnosť Vincentka. V ostatných troch kategóriách sa Srdciarkou stala Martina Seidlerová, v kategórii Darcovská výzva ocenili Ondreja Šimetku, Mladým srdciarom je Patrik Zadina. Výsledky slávnostne vyhlásili organizátori v stredu 22.mája 2019 v Prahe, v rámci takzvaného Susedského týždňa. Cenu za Vincentku prevzal Ladislav Šumšal, spolumajiteľ a predseda predstavenstva Vincentky, ktorý je známy aj svojimi súkromnými dobročinnými aktivitami.

Akciovú spoločnosť Vincentka na Cenu Via Bona v kategórii Dobrá firma nominovala Nadácia VIA BONA (Dobrá cesta). Spolu s Vincentkou boli vo finále tejto kategórie aj ďalšie dve firmy a to Vojanovy sady a Bonami. Cena je určená pre tých, ktorí vo svojom okolí spájajú biznis s dobročinnosťou. Prostredníctvom Ceny Via Bona oceňuje nadácia inšpiratívne filantropické počiny. V tomto 22. ročníku bolo spolu na Cenu Via Bona nominovaných 120 príbehov dobra v 4 kategóriách. V každej kategórii bol ocenený príbeh, ktorý získal od verejnosti najväčší počet hlasov.

Vincentka, a.s. sa venuje dobročinnosti v podstate od svojho založenia, teda od roku 1998. Dlhodobo podporuje miestne kultúrne podujatia, spolky, zveľaďovanie mesta a ďalšie blahodarné aktivity. Celková finančná aj vecná hodnota všetkých dobročinných aktivít firmy sa pohybuje okolo pol milióna českých korún (cca 20 000 eur) ročne.

,,Luhačovice sú malebné moravské kúpeľné mesto, ktoré navštevujú ročne desaťtisíce nielen pacientov, ale aj hostí z Česka a zahraničia. Aby tomu tak bolo aj naďalej, je potrebné zabezpečiť prvotriedne liečenie s využitím tunajších prírodných minerálnych liečivých vôd, klimatických podmienok, ale aj pestré a kvalitné kultúrne a spoločenské zázemie – a tu vidíme zmysel našich aktivít,“ konštatoval Ladislav Šumšal.

Vďaka prírodnému bohatstvu, na ktorom je založená, je firma Vincentka neodmysliteľne spätá s kúpeľným mestom Luhačovice. Vyrába liečivú vodu z miestneho zdroja, preto sa prirodzene zaujíma o histórii miesta, v ktorom pôsobí. Táto relatívne malá rodinná firma je spojená s viac ako 300 ročnou úžasnou históriou známej minerálnej vody, ktorá je veľkým prírodným darom pre Luhačovice i celý región. Formou filantropických aktivít pomáha a podporuje rad všeobecne prospešných, spoločenských a kultúrnych podujatí, ktoré sa v Luhačoviciach a okolí každoročne odohrávajú.

Vincentka tiež spolupracovala s mestom Luhačovice pri realizácii štyroch detských ihrísk, sponzoruje každoročne hudobný Festival Janáček a Luhačovice, Luhačovický saxofónový orchester, Spevácky súbor Janáček, Divadelné Luhačovice. Pravidelne spolupracuje s Múzeom juhovýchodnej Moravy v Zlíne a konkrétne s jeho pobočkou Múzeom luhačovického Zálesí, podporuje letné tábory diabetických detí.

Vincentku nominovali: Luhačovický okrašľovací spolok Calma, Lúhovaný Vincent, z.s., Múzeum luhačovického Zálesí.

www.vincentka.cz

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky

Komentáre sú ukončené