GastronómiaVoľný čas

Oslávte Medzinárodný deň detí kreatívne: čo určite nevynechajte?

Blíži sa Medzinárodný deň detí, sviatok, patriaci našim najmenším a najdrahším. Pripravte tento rok svojim malým pokladom prekvapenie a strávte s nimi veselý deň plný zábavy, spoločných momentov a lásky.

Deti

Pôvod tohto sviatku siaha do roku 1925, keď sa zástupcovia z rôznych krajín stretli v Ženeve vo Švajčiarsku, aby zvolali prvú „Svetovú konferenciu o blahu detí“. Po konferencii niektoré vlády na celom svete určili deň ako Deň detí, aby poukázali na otázky detí. Nebol určený žiadny konkrétny dátum, takže krajiny použili akýkoľvek dátum, ktorý bol pre ich kultúru najrelevantnejší.

Dátum 1. júna je v mnohých krajinách bývalého Sovietskeho zväzu používaný ako „Medzinárodný deň ochrany detí“, ktorý bol založený 1. júna 1950 na základe kongresu Medzinárodnej demokratickej federácie žien v Moskve, ktorý sa konal v roku 1949.

Pripravte si zábavný program pre celú rodinu

Deň detí je pre vaše ratolesti jedným z najkrajších dní v roku – je to ako kombinácia narodenín a Vianoc.  Vymyslite im zábavný program, venujte im plnú pozornosť a uvidíte, že takáto oslava bude patriť k ich najkrajším zážitkom z detstva.

  1. Vyberte sa na tematické podujatia

Väčšina miest a obcí organizuje na tento deň množstvo rodinných aktivít, zameraných na deti všetkých vekových kategórií. Vyberajte podľa toho, čo vaše ratolesti zaujíma a čo ich baví. Môže to byť šport, tvorivé aktivity ako maľovanie, stretnutie so známymi rozprávkovými postavičkami alebo hercami z obľúbených detských relácií.

  1. Spravte si piknik

Oslávte tento špeciálny deň so svojimi deťmi vonku. Do starého dobrého a opäť moderného piknikového koša naložte občerstvenie a vyberte sa do parku. Hlad zaženú jednoduché sendviče so zeleninou, osvieži vás ovocná šťava alebo nakrájané ovocie a ako sladkú odmenu pribaľte napríklad obľúbené Zlaté medvedíky HARIBO.

  1. Tanečná party

Tanec je zábava, o tom niet pochýb. Skvelý a nenákladný spôsob, ako osláviť deň detí, je odsunúť nábytok v obývačke, pustiť si obľúbenú hudbu vašich detí a poriadne si s nimi zatancovať. Keď sa potomkovia unavia, oslavu zavŕšte ich obľúbenými jedlami a zmrzlinou.

  1. Stanovačka

Deň detí by mal byť predovšetkým zábavný a na spoločne strávený čas v stane pod hviezdnatou oblohou budú vaše deti spomínať s láskou. Patria k tomu aj dobroty, opečené nad ohňom a rozprávanie príbehov.

  1. Filmový maratón

Je len málo vecí, ktoré si deti vychutnávajú viac ako dobrý film. Zorganizujte pre ne filmový maratón s premietaním ich obľúbených filmov alebo rozprávok, popcornom a prikrývkami, pod ktorými sa spoločne pritúlite.

Spoločné pečenie, rodina deti

  1. Spoločné pečenie

Pre deti je rovnako vzrušujúce podieľať sa na prípravách, ako samotná udalosť. Zapojte ich do pečenia – môžu vám pomôcť miešať cesto, pridávať prísady či urobiť polevu a samozrejme ochutnávať cesto. Deti budú na seba pyšné a spoločne upečené maškrty im budú o to viac chutiť.

  1. Maľovanie

Deti mimoriadne ocenia kreatívne aktivity ako maľovanie. Pripravte si čisté papiere, ktorými pokryjete miestnosť a nechajte deti popustiť uzdu fantázii. Z hotových výtvorov potom môžete urobiť malú výstavku a na chladničke vám budú robiť radosť ešte dlho. Ak budú deti maľovať prstami, použite farby na tvár a telo a uistite sa, že si po skončení poriadne umyjú ruky.

  1. Kostýmová party

Obliecť sa ako obľúbená rozprávková alebo filmová postava poteší deti aj dospelých. Nezabudnite na občerstvenie, nafukovací hrad alebo trampolínu a tematické dekorácie.

Produktový tip:

hariboZlatá jednotka HARIBO Goldbären

Generáciami overená kvalita, ktorá je najúspešnejším výrobkom spoločnosti už viac ako 95 rokov. Hádam každý pozná tradičnú chuť Zlatých medvedíkov, ktoré v sebe ukrývajú tajomstvo lesných plodov, ale aj tropického ovocia. Na gumených medvedíkoch si radi pochutnajú nielen deti, ale aj dospelí.

Odporúčaná regálová cena za balenie HARIBO 100 g je 0,75 €.

O spoločnosti HARIBO

Nemecká spoločnosť HARIBO je rodinnou firmou, ktorej tradícia siaha už do tretej generácie. Zakladateľ firmy, Hans Riegel senior, nechal svoju spoločnosť HARIBO GmbH & Co. KG zapísať do obchodného registra v nemeckom Bonne 13. decembra 1920. Označenie HARIBO je akronymom slov HAns RIegel BOnn. Synovia zakladateľa, Dr. Hans Riegel († 15. októbra 2013) a Paul Riegel († 2. augusta 2009), prevzali spoločnosť po smrti svojho otca v roku 1946. „Tancujúci medvedík“ vytvorený zakladateľom Hansem Riegelem seniorom, je dnes spoločne s presláveným ZLATÝM MEDVEDÍKOM (GOLDBÄR), kultovou postavičkou značky HARIBO. Spoločnosť HARIBO je svetovou jednotkou na trhu v segmentu želatínových a lékoricových cukroviniek. Denne vyrobia až 100 miliónov ZLATÝCH MEDVEDÍKOV.

Podpora značky, najvyššia možná kontrola kvality a dôvera spotrebiteľov – to sú základné stavebné prvky úspechu firmy, ktorá dnes svoje produkty vyrába v 15 závodoch po celej Európe.  Celosvetovo firma zamestnáva okolo 7 000 zamestnancov. Od polovice tridsiatych rokov až dodnes sú produkty HARIBO prezentované známym sloganom: „HARIBO robí deti šťastnými a dospelých tiež“.

Viac informácií nájdete na: www.haribo.com

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia