zamyslenie

Vianočný televízny bordel na JOJke, Nový život a Vianoce bez reklamy

Vianoce na horskej chate s príjmom JOJ a Plus bolo v rámci vianočných rozprávok chaotickou pohromou. Bordel, inak sa nedá nazvať to, akým spôsobom predviedla televízia JOJ svoje vysielanie. Údajne bez reklamy, no reklama predsa len bola. Kým niektoré rozprávky jej zažili viac, iné menej. Na jedinej rozprávke postavený marketing Orieškových Vianoc bol úsmevný.

Orieškové Vianoce

Tri oriešky pre Popolušku sme si mohli pozrieť 24. decembra a pre istotu aj 26. decembra. Repríz bolo do zbláznenia viacero. Sám doma 2 sme si pozreli skôr ako Sám doma 1. Nepochopiteľné, ale reálne. Postupnosť je vedľajšia. Vedľajšia je aj logika niektorých nepozerateľných nevianočných programov, ktoré len kazili dojem z Vianoc. Byť odkázaný na JOJ a Plus teda nie je najideálnejší prípad. Ani jeden z vianočných sviatkov nepriniesol pokojné sviatky a poriadok. Jedným z najväčších lákadiel bolo 101 dalmatíncov. Pre ustavičnú častú reklamu šlo opäť o nepozerateľný program.

Nový život, nové želiezko v ohni?

Pripravovaný seriál Nový život s podivnými hlavnými postavami a ich profesiami – bývalí športovci na dôchodku (ich nový život po štyridsiatke), nijako neprekvapuje. Drží sa v typickej rovine JOJkárskych seriálov, ktoré sú posilnené skôr veľkou reklamou kampaňou ako kvalitou. Zarážajú nezaujímavé dialógy v ukážkach, akýsi trápny pokus o tínedžerku s neprirodzene „cool“ tmavým rúžom, aj jej záverečné vyhlásenie o tom, že Čeky je fajn týpek. Nekončiaca ukážka na seriál vo verzii, kde Čeky spieva pre neho neprirodzený song a ešte k tomu naozaj nemá s Vianocami nič spoločné. Je naozaj otázne, ako zápletka so športovcami dokáže osloviť ľudí. Televízai má však mimoriadne veľké očakávania. Tak veľké, že ukážku a nekonečný spot s Čekyho songom sú diváci nútení sledovať opakovane počas dňa.

Už z viditeľných ukážok je vidieť nezáživný obsah, či absurdné situácie. Správanie policajta voči postave hranej Mariánom Miezgom je niečo nereálne. Urážky zo strany policajta, aké si má postava v seriály vypočuť, sú nemiestne a zrejme budú absolútne vyvrcholenie deja úvodnej časti. Humorné majú byť asi aj slovensko-nemecké jazykové pletky Thomasa, ktorý predstavuje manželku postavy hranej Helenou Krajčiovou, bývalej futbalistky. Skôr však pripomínajú Ildikó zo Susedov.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie

Komentáre sú ukončené