zamyslenie

Televízny odpad v sobotný večer: Mama varí a Farma

Sobota, večer. Očakávali by ste, že ak celý týždeň trávite v práci a počas upršanej soboty sa dostatočne zderiete na záhrade, pozriete si nejaký dobrý film, alebo dobrý program. Niečo s makom. A poriadne veľké. To, čo predviedli v sobotu 26. septembra najsilnejšie slovenské televízie je výsmech. Doslovný, pretože predviedli ten najhorší odpad, ktorý by v sobotu večer nečakal asi nikto.

Farma a Moja mama varí lepšie ako tvoja
Na Markíze Farma, na JOJ podivná šou, ktorá s anikam neposúva, prehnane jednoduchá a podivná – Moja mama varí lepšie ako tvoja. S Bučkovcami, fiktívnou rodinou známou z tej ešte nedávnej éry JOJky plnej zhovadilosti, lacnej podradnej zábavy a hniloby. Lenže JOJ sa do týchto vôd vracia návratom Bučkovcov, aj otravným opakovaním spotov na túto šou, ich ustavičným premietaním a akýmsi podivným rozdelením šou tak, že neviete, či ide o reklamu, alebo o šou samotnú. Formáty a programy typické pre pracovné dni zasmradili sobotný večer a po dlhom čase vyťahujeme a hneď aj schovávame spoločenské hry. Smart TV box našťastie má funkciu archívu a tak si dopozeráme tie dva filmy, ktoré sa doteraz časovo nestíhali.

JOJ a Markíza sklamali
Na plnej čiare obe televízie sklamali. Raz za týždeň čakáte vyplnenie sobotného neskorého večera. Zmeny v televíziách sú neustále. Meniť obsah v sobotný večer je však naozaj podivné. Kde je film týždňa? Veď zajtrajší víkendový večer zaplnia talentové šou, naschvál vysielané u oboch v rovnaký deň. Farma Duel… naozaj to budú ľudia v sobotu sledovať? Nenasadila to Markíza zámerne kvôli seriálu Dvojičky, ktorý tiež vyplnil večer na JOJ skôr ako kuchárska šou? To asi skôr. Lepšie ako Farma Duel je už možno sledovať sfilmované nepozerateľné romány Rosamunde Pilcher.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zamyslenie

Komentáre sú ukončené