Tlačové správy

Spoločnosť Bontonfilm predstavuje nové logo

BontonFilm Zábavná spoločnosť Bontonfilm rozširuje oblasti svojich aktivít a novú etapu štartuje aj s novým logom. Významný distribútor filmov do kín a jednotka na trhu vydávania filmov na DVD a Blu-ray bude po novom vstupovať aj do priamej produkcie a vývoja audiovizuálnych diel.  „Popri úplne nových zámeroch však zásadným spôsobom rozvíjame aj tie stávajúce. Intenzívne sme sa začali venovať nastupujúcemu kanálu pre distribúciu filmov, ktorým sú on-line služby a takzvané Video On Demand,“dopĺňariaditeľ a tiežmajiteľ Martin Palán. Bontonfilm napríklad ku koncu minulého roka získal licenciu na samostatné poskytovanie filmov na platforme iTunes.

Mladá, energická a pozitívna spoločnosť. Tak znelo zadanie pri tvorbe nového loga. A tak vidí súčasný a budúci Bontonfilm jeho brand manažér, Michal Holotík. „História Bontonfilmu je naozaj bohatá a považujeme ju za našu DNA. Zároveň však chceme chytiť nový vietor do plachiet a od skvelej tradície sa chceme odraziť k dynamickému rozvoju a viacsa v našich činnostiach rozkročiť. Preto nové aktivity, preto dôraz na on-line distribúciu,“ približuje ideu firmy Holotík.

Americké grafické štúdio spoločne s niekoľkými českými expertmi pracovalo od jesene na novom logu a sprevádza ho komplexná zmena korporátneho grafického štýlu. Naň nadviaže aj nový web. „V blízkej dobe sa navyše rozlúčime aj s našou zlatou holohlavou postavičkou, ktorá behom po logu naše filmy uvádza,“ smeje sa Holotík. Tržby filmov spoločnosti Bontonfilmu v kinách v Česku a na Slovensku dosiahli v roku 2014 viac než 144 miliónov korún. V oblasti vydávania DVD a Blu-ray spoločnosť predala v Česku a na Slovensku vyše 2,1 miliónov nosičov. Nie je teda náhoda, že hneď od dvoch svojich významných partnerov, spoločností Sony Pictures Home Entertainment a 20th Century Fox Home Entertainment, získal Bontonfilm za rok 2014 ocenenie „Najlepší distribučný partner roka“.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy