Tlačové správy

Evan McGregor v reklame pre ING, po novom NN

ING NNV televízií sa začala objavovať reklama na novú finančnú spoločnosť NN. Ide o zmenu názvu inak dlhoročne známej skupiny ING, ktorá pred pár rokmi zrušila možnosť sporenia, aby sa mohla viac orientovať na poisťovníctvo a dôchodky. Nová reklama je v angličtine s titulkami. Teda takmer výlučne v angličtine. Hlavnou postavou je herec Evan McGregor známy z Moulin Rouge, Trainspoting alebo STAR WARS II, a III. Z počiatku hovorí po anglicky, ale následne už po slovensky. Slovenčina mu síce robila problémy, no celkom to ušlo. Alebo ako hovoríme po slovensky, z ING poisťovne a dôchodkových spoločností sa stane NN.

NN práve teraz
Na stránkach ING.sk hľadáme viac informácií o NN. Neexistuje však žiadna informácia, logo, ba ani reklama nikde so žiadnym vysvetlením. Ak dochádza k premenovaniu, alebo nahradeniu názvu, jediná zmienka sa nachádza v menu pod označením NN Group, avšak po kliknutí sa dostávate priamo na hlavné stránky ing.sk. Zmienka sa však nachádza v tlačových správach, najmä v tej z 23. 2. 2015, ktorú si uvedieme.

ING Životná poisťovňa a ING dôchodkové spoločnosti menia obchodné meno. Už čoskoro sa stanú NN.
S komunikáciou zmeny značky pomôže škótsky herec Ewan McGregor
Od 23. marca 2015 budú mať ING Životná poisťovňa a ING dôchodkové spoločnosti (ING dôchodková správcovská spoločnosť a ING Tatry-Sympatia) v obchodnom mene namiesto ING značku NN. Tvárou kampane, ktorá predchádza rebrandingu firiem, je populárny škótsky herec Ewan McGregor, známy z filmov Moulin Rouge, Trainspotting alebo z novej celovečernej snímky Charlie Mortdecai, ktorá mala nedávno premiéru aj v slovenských kinách.

Zmena obchodného mena je dôsledkom oddelenia poisťovacej časti ING od ING Group, ktorého prvá etapa sa uzavrela v minulom roku vstupom NN Group na amsterdamskú burzu Euronext. Pre ING Bank, N.V., pobočka zahraničnej banky, sa nič nemení, tá bude aj naďalej pôsobiť pod svojím súčasným obchodným menom. Nové obchodné meno odkazuje k pôvodnému označeniu Nationale-Nederlanden, pod ktorým ING Životná poisťovňa v histórii pôsobila na slovenskom trhu a ktoré niektoré zo spoločností patriacich do svetovej finančnej skupiny NN dodnes používajú.

„Názov NN sme vybrali práve kvôli odkazu na Nationale-Nederlanden, pôvodnú poisťovňu, ktorej meno u nás nikdy nestratilo zvuk. Poukazuje na pôsobivú tradíciu našej  v oblasti poistenia a je zároveň aj symbolickou poslednou bodkou za spoločným pôsobením s ING Bankou. Pre klientov sa však týmto nič nemení. Hoci sa zmení naše obchodné meno, klienti i naďalej ostávajú našou prioritou číslo jeden a vždy budeme ich spoľahlivým partnerom, a to v zmysle našich NN hodnôt Clear (zrozumiteľnosť a transparentnosť), Care (starostlivosť a láskavosť, a Commit (spoľahlivosť a dôvera),“ uvádza Jiří Čapek, generálny riaditeľ poisťovacej časti ING SR.

Kampaň, ktorá predchádza zmene časti obchodného mena z ING na NN, štartuje na Slovensku 23.2. 2015 a zahŕňa hraný televízny spot a prezentáciu v on-line médiách, vrátane sociálnych sietí. Od konca januára sú o zmene informovaní klienti prostredníctvom listov aj elektronicky. Na TV spoty s Ewanom McGregorom plynule nadviaže od 23. marca 2015 hlavná kampaň, ktorú pripravila ING v lokálnej produkcii so zameraním na komunikáciu zmeny značky z ING na NN.

Finančná skupina NN
ING Životná poisťovňa, a.s., ING dôchodková správcovská spoločnosť a ING Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. – po 23. 3. 2015 NN Životná poisťovňa, a.s., NN dôchodková správcovská spoločnosť a NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. – sú súčasťou finančnej skupiny NN, ktorá poskytuje svoje služby viac než 15 miliónom klientov v 18 krajinách, o ktorých sa stará 12 000 zamestnancov. Finančná skupina NN nadväzuje na 170-ročnú tradíciu v oblasti finančných služieb.
Nationale-Nederlanden odkazuje na názov, pod ktorým vstúpila ING Životná poisťovňa na slovenský trh v roku 1996.

Finančná skupina NN sa zameriava na životné poistenie, sporenie na dôchodok a správu investícií.


ING Životná poisťovňa, a.s. / NN Životná poisťovňa, a.s.

ING Životná poisťovňa, a.s., vstúpila na slovenský trh v roku 1996. Obchodné meno Nationale – Nederlanden poisťovňa, a.s., sa neskôr zmenilo na ING Životná poisťovňa, a.s. ING Životná poisťovňa patrí medzi popredných poskytovateľov inovatívnych produktov v oblasti životného poistenia. Ako prvá na slovenskom trhu ponúkla rizikové poistenie on-line.

ING dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. / NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s.
ING Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. / NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s.
ING dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. vznikla v roku 2004 na základe dlhoročných skúseností finančnej skupiny ING v oblasti dôchodkov a investuje a spravuje úspory sporiteľov na osobných dôchodkových účtoch. ING Tatry – Sympatia, d.d.s, a.s., vznikla transformáciou Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia v roku 2006 a dnes poskytuje služby v oblasti doplnkového dôchodkového sporenia (III. pilier).

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy