podniky

Skúsenosti s nákupom v Baumaxe v Bratislave a Trnave

Baumax Skôr ako sa na našom trhu objaví Bauhaus, tvoria najväčšiu sieť predajní so stavebninami, doplnkami, záhradníckym tovarom a dlažbami Baumax a Hornbach. Známe značky, ktoré aj v počte reklamy prevyšujú nad ostatnými. Určité skúsenosti s nimi máme dlhodobé, ale s poslednou sa rád podelím. Ukázalo sa, že občas je rozdielom mesto, v ktorom rovnakú sieť navštívite. Po rokoch sa pošťastilo na poriadneho robotníka, ktorý vie čo robí a za svoju prácu sa nemusí hanbiť ani na odborných fórach a aj preto sme sa u nás pustili do rekonštrukcie domu s trochu väčšou vervou.

Baumax Bratislava
Nález zaujímavej dlažby v ponuke Baumax na Bajkalskej v Bratislave potešil. Nález ochotného zamestnanca však nebol taký úspešný. Veď už v minulosti sme viac krát niečo vzdali, lebo niekto nedokázal pomôcť v inej veci. Narazili sme na dvoch zamestnancov opierajúcich sa o pult, ktorý sa nachádza pár metrov od dlažieb. Odkázali nás na zamestnanca z celkom opačného konca, kde však nikto nebol určitý čas a pri snahe niekoho nájsť sa to predsa len podarilo. Po pozdrave však zamestnanec pozdrav neopätoval, ale počas chôdze povedal len toľko, že zo stavby sú len dvaja a obaja zaneprázdnení. Mali sme počkať pri dlažbách, čo sa neoplácalo nevedno ako dlhý čas. Potrebovali sme len vedieť, či je dostatok dlažby z jedného modelu. Vedľa stojaci zamestnanci už boli traja a ani po druhom pokuse nebol ochotný ani jeden spraviť nič preto, aby pomohol. V čase, keď sme to chceli vzdať sme v uličke predsa len našli mladého pána, ktorý bol ochotný pozrieť počty. Dostatok ich však mali len v iných predajniach na Slovensku. S iným tovarom sme mali šťastie na mladého pokladníka, ktorý nás v pozdrave predbehol. Dlažba zostala nevyriešená, skúsili sme preto Hornbach.

Hornbach Bratislava
V predajni Hornbach na okraji Bratislavy pri IKEA vás pozdraví takmer každý zamestnanec a ak hľadáte pomoc, nájdete ju do pár minút. Aj tu vás odkážu na zamestnanca z konkrétneho úseku. A hoci závisí aj od počtu zákazníkov, aspoň odkázanie na niekoho iného nevyznieva, akoby sme obťažovali.

Baumax Trnava
Baumax v Trnave pri PSA Peugeot Citroen bol prekvapením. Ráno sme si preverili, či potrebný počet dlažby majú. O pár hodín sme dorazili a pri hľadaní pomoci pri inom okienku nás síce odkázali na infopult pri dlažbách, kde nikto nebol, no ako sme k nemu šli, v podnikovom hlásení sa ozvala výzva, aby zamestnanec infopultu dorazil. Stalo sa tak asi do 20 sekúnd. Nechýbal pozdrav a pri otázke toho, čo potrebujem, bolo jasné, že svetlovlasý vyšší mladík má svoju prácu rád a nemá problém ju riešiť s vhodným humorom. Vedel o rannom telefonáte, promptne šiel po vysokozdvižný vozík a promptne sa vôbec venoval všetkým potrebám nie zas skromného nákupu na jeho úseku. Pri počutí, že potrebujeme polystyrén sám osobne poň skočil a odpísal číslo pre pokladňu. Vysvetlil a navigoval na DRIVE IN úsek, kde zložil paletu. Nešlo o ojedinelého zamestnanca, pretože starší nižší pán z ochranky s pani pri pokladni boli taktiež milí, priateľskí a nápomocní. Lepší pocit z nákupu tvorili hlavne detaily ako úsmev, pozdrav, ústretovosť a slušnosť. Celá paleta nešla naložiť a tak sme o viac ako hodinu dorazili po druhú várku. Paleta nás čakala, zamestnanci sa vystriedali, avšak aj ochrankár aj pokladníčka vedeli od predchádzajúcich kolegov, že prídeme, aké máme auto, ktoré dlažby sú pre nás. Ústretovosť nechýbala ani hlavným informáciám na reklamačnom oddelení pri nezrovnalosti na pokladničnom doklade.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:podniky

2 Comments

  1. Ja by som este vyzdvihol pobocku Baumaxu v Lamaci, kde som v priebehu asi 2 rokov nakupoval opakovane rozny material a zakazdym som sa stretol so 100% pristupom. Personal bol ochotny, orientovany a korektny, nikdy sme nemuseli cakat bezdovodne dlho. A to som aj opakovane vyuzil dovoz materialu, taktiez bez problemov.
    Reklamacia, resp. vratenie tovaru bolo bezproblemove.
    A podobne skusenosti mam aj z nakupu dlazby v Hornbachu v DNV, ktora taktiez prebiehala na etapy.

    1. Na etapy, ktoré sú samé o sebe často o strese a čase, a prejazdenom benzíne sa nakupuje dobre, keď má človek istotu, že mu nepredajú jeho paletu niekomu inému. Občas sú detaily neoceniteľné. a prístup k zákazníkovi, čo i len obyčajný pozdrav, to vie naozaj spraviť divy. Svojho času zdravili aj v IKEA, potom ich to mierne opustilo :-), v Mobelixe zdravia aj teraz niektorí konkrétni a niektorí konkrétny ani za svet.

Komentáre sú ukončené