novinkyVoľný čas

Slovenský startup: kreatívna sada SandeeART s farebným pieskom

Zo Slovenska pochádza mladý startup, ktorý sa vydal po celkom inej trase, ako mnoho technologických a IT projektov. Cestou umenia a farieb vytvára zaujímavú príležitosť skúsiť si výtvarné umenie tak trochu netradične – pomocou piesku. Kreslenie pieskom je už dnes síce pomerne známa vec ale SandeeART prichádza s unikátnym spôsobom tvorby pieskových obrázkov.

SandeeART umenie

Nemusíte byť pritom ani skúsený umelec  – aplikovať piesok na konkrétnu časť lepiacej plochy na tabuľke je hračka.Práca je hneď na prvý pokus jednoduchá a spôsoby použitia v konečnom dôsledku nemajú hranice. Piesok je totiž v tomto prípade takmer to isté, ako klasické farby nanášané štetcom. Dokážete s ním tónovať a robiť prechody do iných farieb veľmi jednoducho.

Slováci zo Žiliny na IndieGogo

Pomocou portálu IndieGogo, ktorým je možné finančne podporiť zaujímavý startup, sa už o šťastie pokúšalo viacero kreatívnych nápadov. Novinka, ktorá sa na ňom pod názvom SandeeART prezentuje, pochádza zo Žiliny a je dokonca vlastníkom patentu pre túto technológiu. Nejde pritom ani o blesk z jasného neba, keďže už niekoľko rokov táto umelecká kreatívna sada existuje na miestnom trhu. Stretávali sa s ňou tvorivé dielne, školy, profesionálni umelci ale aj jednotlivci. Kreatívna sadaSandeeART je obľúbená medzi všetkým vekovými kategóriami. Veľkej obľube sa teší najmä medzi deťmi a ľuďmi s umeleckým cítením.

Projekt na: https://igg.me/at/sandeeart

Princíp je naozaj jednoduchý

Fungovanie celej kreatívnej sady s farebnými pieskami v samostatných tenkých nádobkách je jednoduché. Sololitová tabuľka v sebe ukrýva lepiacu plochu, ktorú odhalíte ihneď celú, alebo po častiach pomocou malej ostrej čepieľky. Piesok sa pritom v rôznych farbách medzi sebou dokáže prelínať a miešať do odtieňov presne tak ako je tomu pri bežných farbách. Od bežného výtvarného umenia to tak nakoniec nemá ďaleko. Rozdielom je, že nepoužívate štetec, ale priamo piesok a prípadne trochu gravitácie. Následne kreslenie pieskom na lepiacu plochu ponúka možnosti na celkom iné podoby vášho umenia. Výsledkom je zaujímavý vzor a vďaka finálnemu laku aj úplná stálosť vášho dielka.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:novinky