zábava

Veľká knižná súťaž inšpirovaná dejom a hádankami v samotnej knihe

Knižná novinka Ready Player one, ktorá je netradične naplnená érou 80-tych rokov a starými počítačovými hrami, hoci ide o príbeh z budúcnosti, obsahuje príbeh o výnimočnom hľadaní závratnej výhry vo virtuálnom svete a o niečo podobné sa pokúsilo aj vydavateľstvo, ktoré knihu vydáva. V obchode Bux.sk skryli celkovo 30 kľúčov do rôznych kníh. Podobne, ako tomu je v príbehu Ready Player One, aj tu musí každý jeden hráč nájsť pomocou hádaniek tie správne kľúče. Kým v knihe na seba všetky úlohy nadväzovali, súťaž, ktorou sa vydavateľstvo pokúsilo zatiaľ úspešne ľudí zaujať, sa neobmedzuje na jednu líniu. Hádaniek je viacero a každým dňom pribúdajú nové. Čím viac kníh hráči odhalia, tým väčšia šanca na výhru.

Súťaž ready player one

O čo v hre ide?

Na niekoľkých miestach vydávajú hádanky. V nich sa ukrývajú knihy, alebo knižné postavy, či ich autori. Ak viete takýto údaj, dokážete si už hravo pozrieť zopár kníh, ktoré majú daný prvok spoločný. Ak úspešne nájdete ukrytý kľúč, spoznáte ho veľmi rýchlo a určite ho neprehliadnete. Či si ho prepíšete do formulára ručne, alebo na kľúč kliknete, je len na vás. Súťaž rozdelili na tri týždne, kedy v prvom súťažnom týždni môže 7 najrýchlejších a najúspešnejších riešiteľov získať 7 kníh podľa vlastného výberu a 7 vyžrebovaných poukážku na dodatočných 7 percent z akéhokoľvek nákupu na BUX.sk. Rovnaké ceny sú pripravené aj na druhý týždeň a tretí je veľkým finále, v ktorého hodnotení sa ocitnú všetky odpovede. Najlepší lovec všetkých 30, respektíve ten, čo bude prvým nálezcom všetkých 30 kľúčov, získa balíček kníh v hodnote 100 EUR a piati ďalší balíčky v hodnote 50 EUR.

Zábavná súťaž poteší najmä tých, čo reálne čítajú a sledujú knižnú tému. Takých ľudí je pritom veľmi vysoký počet, hoci reportáže v televízii začínajú často so slovami, že ľudia čítajú menej. Celý projekt Ready Player One prebieha na stránkach www.readyplayerone.sk. Zmienka o knihe a hádankovej zábave zaznela aj v televízii JOJ pred niekoľkými dňami. Zostáva už len pár dní a bude vonku aj samotná kniha Ready Player One.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:zábava

Komentáre sú ukončené