Gastronómia

Slovenská Demänovka má aj svoj nový variant s brusnicami

Demänovka je slovenský unikát. Ako alternatíva pre českú Becherovku a nemeckú Jagermeister, má svoje kvality, ktoré vie oceniť bežný Slovák v rámci patriotizmu, aj v rámci vlastností. Demänovka má svoje prednosti  v 14 druhoch bylín a korenín, ktoré macerujú v jemnom liehu a v rámci starej receptúry s využitím medu docielia konečný výsledok.

Demäňovka

Demänovka je jeden z tých alkoholických nápojov, ktorý kupujú slovenské firmy pre zahraničných partnerov, ak to nemá byť vyslovene slivovica, či hruškovica. Pozor, slivka a hruška nie sú ovocné destiláty, len ochutený lieh. Nuž a ako to býva, bežný produkt nemá len jeden variant, ale postupne sa dočká aj inovácií a vylepšení.

Nový variant je s brusnicami

Výrobca Demänovky pred niekoľkými mesiacmi priniesol k sladkej 33% Demänovke a ku klasickej Horkej 38% aj Brusnicu 30%. Mali sme možnosť otestovať si jej chuť. Zachováva si kvality pôvodnej klasicky s príchuťou ovocia s jemnou arómou ovocia a medu. Je sladká a inklinovať k nej bude najmä ženské publikum. Pôsobí celkom inak ak je vychladená, než v prípade konzumácie pri izbovej teplote. Na jeden liter pripadá extrakt 40 gramov čerstvých brusníc.

Balenia sú vo variantoch 0,2l, 0,5l, 0,7l aj v malom vydaní 0,04l.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Gastronómia