televíziazábava

Markíza žije reprízami. Príliš sa opakujú relácie aj seriály

Televízia Markíza dokázala za posledné mesiace naplniť svoj vysielací čas reprízami. Nepopierateľne sa takáto skladba programu televízií osvedčila. Stavila pritom na osvedčené a úspešné formáty, ako sú najmä seriály Horná Dolná, Atletiko Cvernovka, relácie Chart show a Dobré vedieť. Populárne programy pritom dokážu stále prilákať divákov oproti iným televíziám, hoci už poznáme dialógy naspamäť.

Markíza a kredenc

Horná Dolná

Úspešný formát seriálu, ktorý sa musel vzdialene inšpirovať trilógiou Slunce Seno, využíva do scén aj reálnych obyvateľov Lehoty, kde sa seriál nakrúca. Niekoľko mesiacov späť sme sa mohli tešiť na nové diely, no nakoniec ich vystriedali veľmi rýchlo diely staré. Dookola reprízované diely spôsobili, že úvodná zvučka nabudí a priláka, no už prvé sekundy, či minúty filmu odradia. Dôverne známe dialógy sa opakujú. V priebehu týždňa tak jediný diel vidíme minimálne tri krát. Diely akoby začínali spontánne. Začínajú byť nudné a o polroka sa objavia opäť.

Kredenc

Opakovanie Kredenca môže byť fajn, ak prebieha ďaleko od seba. Pri nových dieloch zábavnej šou sa po ich skončení stretávame so starším dielom. Ak by sa počas týždňa diel viac neobjavil, nepôsobil by tak nanútene. Len diel spojený so zbierkou pre Nadáciu Markíza zaznel v priebehu 7 dní minimálne tri krát. Práve tento diel bol prehnaný v časti bitky a agresívneho výstupu v boxerskom ringu u Tomiho Kida Kovácsa, alebo zvláštneho pocitu pri sledovaní stretu Gizky a Kisky. Stále je však relácia niečo, čo vypĺňa na Slovensku dopyt po tomto druhu zábavy. Len menej trápnej Diliny a viac skutočnej zábavy.

Atletico Cvernofka

Tak prekvapivo nudný seriál, akým bol Atletico Cvernofka, sa neukázal možno od Zity na krku. Aspoň že nešlo o sitcom, ale hraný seriál s pokusom o humor. Ťažko ale divák získal istotu v tom, aký je ktorý charakter, kto je v ňom naozaj zlý a pripadal nám stále pribrzdený s chybami, aké vedeli dožrať.

Chart Show

Šou postavená na rebríčku najlepších hitov je super. Ale šou postavená na rebríčku, ktorý si podľa vlastného uváženia rozhodol zostaviť jeden konkrétny človek a on určil toto poradie na základe vlastného presvedčenia, je zvláštne. Potom keď sa koná vyhodnotenie, interpret na prvom mieste ďakuje, je dokonca občas priamo na pódiu a ignoruje sa aj príšerný playback, ktorý často zaznie a v skutočnosti neoklame. Šou občas vyznieva tak strašne trápne, že sa o tom dozviete aj na Facebooku.

Dobré vedieť

Výborná šou. Vie zabaviť, zaujať zaujímavými témami, a máme možnosť vidieť známe osobnosti v úlohách hádačov. Občas sa nám tam prezentuje sprostá blondína, o ktorej sme ani len nemohli tušiť, že tak sprostá vôbec môže byť, alebo prekvapí vlastné zistenie, že tým sprostým sme my. Žiaľ, aj tento formát sa opakuje. Vidíme ho niekoľko krát počas týždňa a následne aj cez víkend.

Ale dobre. Nekoná sa koniec sveta. Všetci tí, čo zmeškali reprízu, užijú si premiéru v repríze.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia