televízia

Úspešná relácia Extrémne premeny: šanca na život na Markíze

Relácia Extrémne premeny, ktorá vychádza z amerického pôvodného formátu vedeného Chrisom Powellom, sa našťastie dostala do rúk Markízy. V rukách JOJ sa totiž mnoho programov stáva fraškou, kde samotná televízia neraz komentármi zhadzuje a degraduje vlastných protagonistov. V prípade Markízy, napriek aj jej nedokonalostiam, sa však v prípade tejto šou môžeme pozerať nie len na program, ktorý pritiahne divákov k obrazovkám, ale aj na program, ktorý ukazuje neuveriteľný boj jednotlivcov s vlastným telom.

Extrémne premeny, teleráno príklad

Nepochybne nákladný program, ktorý si vyžaduje azda najviac časovej prípravy zo všetkého, čo sme na Markíze dosiaľ videli, sleduje svojich protagonistov už vyše roka. Niektorých dokonca ešte od čias, keď bol v kinách v premiére Červený Kapitán. Avšak aj dnes prebieha nábor nových ľudí, ktorí by chceli zmeniť svoj život. Fitness tréner Maroš Molnár sa venuje každému z nich svedomito, ba dokonca vznikajú medzi ním a účinkujúcimi aj priateľstvá. Niet sa čomu diviť, ak má dôvod a motivátor záchrany vášho vlastného života tvár a tá tvár sa usmieva, toho človeka skrátka musíte mať rád.

Sponzori šou ju podporujú neprehliadnuteľne

Nedalo sa prehliadnuť, že podporovatelia šou majú aj svoj reklamný priestor. V prípade tohto formátu, ktorý dokáže inšpirovať aj ďalších ľudí, už ale dokážeme odpustiť množstvo reklamy. Pri nákladovosti takéhoto formátu a platbe licencie samotnej je možno zázrak, ak sa šou udrží aj zopár rokov navyše. LIDL je sponzorom čo sa stravovania týka. InSportLine je sponzorom pre posilňovacie zariadenia, činky, žinienky, podložky na cvičenie a ďalšie náčinie, ktoré má protagonista v šou používať, aby sám sebe dopomohol k vytúženej váhe.

Výrazná je aj reklama na X-bionic v Šamoríne, kde sa odohráva cvičenie, športovanie, prípadne zdravotné stredisko Medissimo, dnes súčasť siete zdravotníckych zariadení ProCare. Podpora z týchto strán je jasne viditeľná, ale pre jednotlivých ľudí v šou aj nevyhnutná. Chutnúť bez lekára môže byť riskantné a cvičiť bez odborníka rovnako tak. Šou Extrémne premeny obstarala z tejto stránky všetko potrebné a aj preto je ju možné brať ako vhodnú inšpiráciu pre vlastné chutnutie. V relácii sme možno mali vidieť to, ako dostanú jednotliví ľudia zabrať a zbavia sa svojich kíl, no vidíme tam ešte oveľa viac.

Siahajú až na svoje dno

Jednotliví aktéri, nie ani tak súťažiaci, ako skôr obete, či neskôr víťazi, sa na začiatku zdôverujú  s tým, aký život vedú dnes s veľkou nadváhou a čo by radi zmenili. Každý jeden však priznáva svoje vlastné pochybenie, dôvody na extrémny objem vlastného tela a musí s kožou von. Všetky krivky pred celým národom odhaľujú a tým preukazujú nesmiernu odvahu. Vidieť v každom odhodlanosť, ktorá neprichádza len preto, že sa prihlásia do šou a že tréner urobí všetko za nich. Zatiaľ sme mali možnosť vidieť životné príbehy ľudí, ktorí boli dostatočne motivovaní osobnosťou trénera, celým prostredím šou, no hlavne dobre postavenou motiváciou a systémom začínajúc od lekára, po správne nastavený tréning.

Každý si siaha až na svoje dno a dosahuje extrémne premeny. Také, že aj divákom vyrážajú dych. Máme možnosť vidieť postupne, ako sa človek mení. Ako sa mení jeho tvár, váha, proporcie, ale aj psychológia, zvyšuje sa sebavedomie. Premena sa týka aj vnútorného človeka a vždy k lepšiemu, pričom sa mení aj rodina a okolie. Príbehy ľudí ktorých sme doteraz videli sú úžasné v tom, že ide o podobných ľudí, ako sme my, žiadne verejne známe osobnosti.

Príklad, pani Silvia:

Extrémne premeny môžu ešte veľa dokázať

Extrémne premeny dokonca môžu veľmi motivovať aj ľudí, ktorí sa do šou nezapoja, ale siahnu po chudnutí takom, ktoré má zmysel a funguje. A to v každom prípade a vždy také, ktoré kombinuje:

  • Poriadny výdaj energie
  • Cvičenie a pohyb, začínajúc v bazéne, pokračujúc zvyšujúcou fyzickou záťažou
  • Zmenou stravovania a množstva konzumovaného
  • Zmena celového štýlu života

Až potom možno hovoriť o chudnutí. Nikdy ku chudnutiu nedopomôžu koktaily a čakanie na ich účinok niekde pred televízorom. Ani cvičiace pomôcky, ktoré cvičia za vás, kým sedíte v kresle. Pokiaľ dôverujete niektorému z posledných dvoch menovaných pochybných nástrojoch, umožňujete zarobiť klamlivému Teleshoppingu a radám na nie príliš dôveryhodných portáloch a predajcov.

Foto: Markiza.sk

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia

Komentáre sú ukončené