služby

Rakúska drogéria a jej predaj na Slovensku, dokonca cez internet

Do Rakúska chodievame najčastejšie v rámci nákupov. Nie sú to ani tak pamiatky, lyžovačka, hoci tie by v rebríčkoch kraľovali. Hlavným dôvodom sú nákupy. Pre tých, čo bývajú v blízkych pohraničných dedinkách pochopiteľne návšteva Rakúska znamená navštívenie vlastného domu či bytu a teda návrat domov. Pre zvyšok ľudí v blízkosti hraníc je Rakúsko miestom, v ktorom najčastejšie navštevujú napríklad také obce a mestečká ako Hainburg an der Donau, Kittsee, Bruck an der Leitha a mnoho iných miest.

Drogéria

foto: zdroj MyAustria.sk

Predajne, ktoré patria jednoznačne medzi top najvyhľadávanejšie sú veľké nákupné centrá, ale aj konkrétne značky Kik, Hofer, Penny, rakúska Billa, prípadne mnoho iných značiek, ktoré sú sústredené v nákupných štvrtiach. Jednou z nich je aj BIPA, ktorá nám dokazuje zásadný fakt v záujme Slovákov. Rakúsku drogériu vnímajú ako kvalitnejšiu, než slovenskú.

Rakúska drogéria je vnímaná ako kvalitnejšia

Rakúsky obchod BIPA a aj mnohé iné drobné drogérie v Rakúsku vedia o záujem Slovákov nakupovať. V pohraničí sa za pokladňami dajú ľahko nájsť Slovenky, ktoré sú výbornou výbavou predajne, ak je pod útokom slovenských zákazníkov. Rozdielnosť medzi rakúskou a slovenskou drogériou však naozaj môžeme nájsť napríklad pri cenách a v pestrosti výberu niektorých sprchových gélov, pracích prostriedkov, plienok pre deti. V skutočnosti však cena plienok nie je rozdielna a ani kvalita. Aj pri niektorých pracích prostriedkoch neexistuje rozdiel, jedine aj v aktuálnej akcii, ktorá upraví náš dojem. Rakúska ponuka však obsahuje mnoho výrobkov, ktoré je ťažko porovnať s tými u nás, alebo ich ponuka u nás neexistuje. Variácie vôní, niektoré druhy kozmetiky a parfémov sa k nám nedostávajú, alebo sú v predajniach, aké nemáme na bežných trasách pri našich nákupoch doma.

Nakupovať sa dá na Slovensku a cez internet

Na povedomí o kvalite a lepšom výbere drogérie si postavili biznis plán v obchode MyAustria.sk, ktorý prišiel s nápadom predávať rakúsku drogériu. Tu sa dá pritom aj pokojne skončiť pri popise ponuky. Tá je zložená z rôznych značiek a výrobkov, aké sa nachádzajú v predajniach drogérie v Rakúsku a aj v spomínanej Bipe.

Stránky obchodu prišli jednoducho s tým, čo ľudia poznajú, respektíve nepoznajú konkrétne, len zo spomínaného povedomia. Pracie prostriedky, gély a prášky, značky nemecké a rakúske, Nivea, Ariel, Calgon, WeiserRiese, Frosch, Cilit, Pril, Palmolive a mnoho takých s ktorými ani veľmi do styku neprichádzame, majú zväčša pevné ceny. Na prvý pohľad sa dokonca výrazne nelíšia od tých rakúskych bez akcií. Kuriéra si obchod účtuje v sume 4,50 EUR, Zásielkovňu a dodanie do výdajných miest 2,50. Bezplatné doručenie – poštovné zadarmo je v cenníku doručenia uvedené pri nákupe nad 50 EUR. Sídlo má prevádzka obchodu na Slovensku v Bratislave, čo však nemá ďaleko k dodávateľom. Avšak svojim spôsobom tak vedia priniesť trochu Rakúska kdekoľvek na Slovensku.

Kvalitnejší tovar v Rakúsku: Dojem, či pravda?

Masívne masírovanie spoločnosti kauzou, ktorá rieši rozdielnosť potravín na Slovensku a v Rakúsku, vytvorilo dojem úplnej nekvality. Zásadný problém celej kauzy však je, že sa zameriava len na potraviny, ktoré sú zahraničné. Tie, ktoré v zahraničí vyrábajú a do iných krajín dovážajú ich rôzne variácie a zloženie. Ak je jedna receptúra, mala by zostať zachovaná všade. Druhá vec je, že za nekvalitnú potravinu označujeme niečo, čo  svojou, hoci zámernou, odchýlkou v skutočnosti má niečo inak, no nie vždy sa to dá nazvať ako zhoršená kvalita. Nakoniec však predsa len akékoľvek pochybnosti vyvracia niekoľko prípadov potravín, v ktorých možno nájsť zníženú kvalitu.

Domácich potravín sa to však netýka. Slovenské potraviny nemožno porovnávať. Ich kvalita je vysoká. Pri sebestačnosti krajiny by sme nemuseli hovoriť vôbec o dvojakej kvalite potravín, no najmä ani tento článok nie je ani tak o potravinách, ako skôr o imidži rakúskych výrobkoch a konkrétne drogérie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby