podniky

Galantéria online: metrový textil a látky, gombíky a nite cez internet

Keď sa na internete začali objavovať online lekárne, alebo rezervovať miesta v reštaurácii, mohlo byť už každému jasné, že sa postupne na internete budeme vedieť dostať k už akémukoľvek tovaru. Donáška jedál, či online objednávka taxíka je dnes už samozrejmosť. No objednávať metrový textil, čiže látky, rôzne materiály, nástroje a vôbec galantériu ako takú, by ešte stále mnohí radšej kupovali osobne. Samozrejme, nakupovať osobne látky, pri ktorých má význam ich ohmatanie a zaručenie kvality, má svoj zmysel.

Galantéria a metrový textil

Galantéria, čiže všetko to, z čoho vzniká všetko okolo nás

Bez galantárie, látok, gombíkov a nití, by zostal človek nahý. Nebolo by na čom sedieť, čím utierať riad, ba nedalo by sa do čoho utrieť po vyjdení zo sprchy. Význam každého jedného krajčíra si uvedomujeme až vtedy, keď ho pri sebe nemáme a potrebujeme. V minulosti rozšírené zamestnanie, priam až motivované socialistickým zmýšľaním krajiny, je dnes už vzácnosťou, či doménou údajne len slabších oblastí Slovenska a zúfalejšieho obyvateľstva. Pri stave chudoby sa nemožno čudovať, že každom jednom remesle človek siahne, najmä ak nachádza uplatnenie. Lenže byť krajčírom je dnes doménou výborných start-upov,  kedy ide o profesiu neraz aj dobre platenú. Krajčír dnes nachádza uplatnenie pri vlastnom podnikaní, pri šití a vynaliezaní vlastných výrobkov. Dostupnosť materiálov a ich variácie, ako aj farebné odtiene sú už na celkom inej úrovni a bežne sa stáva, že z látky po cítení jej fyzických vlastností krajčírovi napadne vyrobiť ešte niečo ďalšie, alebo dostáva nápad práve pri práci s inými materiálmi.

Bubulákovo

Galantéria tak má vysoký význam aj dnes. Nakúpiť si látky a nite vieme osobne v zaručených predajniach. Pre pohodlie, ale povedzme aj pre ľahkosť pri vyhľadávaní konkrétnych materiálov, či dokonca nedostupného nedostatkového tovaru môže pomôcť internet. Narazili sme už v minulosti a narážame naň aj dnes, na predajňu Bubulákovo. Po celý čas na prvý pohľad logo vytvára dojem, že ide o škôlku, alebo zábavné centrum pre malé deti. Lepší detailnejší pohľad na to, čo postavička drží už však prezrádza, že ide o ihlu a niť, čo môže znamenať niečo iné ako len centrum pre deti. Predajca má pritom zaujímavé stránky, kde vyzdvihuje niekoľko menej rozšírených druhov materiálov a domáci krajčír tak môže získať ihneď inšpiráciu na ušitie vlastných teplákov pre seba, či svoje deti.

Tepláková látka, tzv teplákovina je totiž jedným z materiálov, ktorý dostáva viditeľnú pozíciu. Zaujímavé je sledovať aj materiály s dobrými hrejúcimi vlastnosťami v zime, bavlnené látky, úplet, umelá koža a ďalšie. Možno pre neznalých nie je ideálne riešenie základnej ponuky podľa výrobcov, či podľa typu látok.  Ako však skutočný krajčír pre nás podotkol, toto rozdelenie má význam pre tých, pre koho je obchod určený.

Po dizajnovej stránke veľmi pekný obchod má naozaj bohatú ponuku materiálov a doplnkov. Aj napriek absencii vlastných skúseností so šitím prichádza nutkanie niečo vymyslieť. Možno je to aj prítomnosťou vlastného kanálu pre inbound marketing. Bubulákovo totiž má vlastný blog, uvádza fotografie hotových prác, inšpirácií, nachádza sa tu mnoho prvkov a súčastí, ktoré pôsobia veľmi pekne a milo. Obchod, ktorý je presne a trefne ladený aj graficky do témy, s akou sám narába. Jeden z mála obchodov, z ktorých môžete mať naozaj dobrý pocit len pre návštevu v ňom.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:podniky