Na titulkenovinkyreklama

Unikátna reklama LIDLu pôsobí ako dokumentárny film (Draho zaplatené)

LIDL predstavil unikátny reklamný spot. Objavuje sa síce pre svoju dĺžku len na Youtube, no ako unikátna reportáž, či ukážka dokumentárneho filmu je zábavná. Pôsobí ako ukážka na nový dokument na Netflixe, pritom je to reklama poukazujúca na „kauzu Martina U. ktorý sa stratil pri hľadaní diskontu“. Pojem, ktorý náš jazyk nepoužíva, a používajú ho len marketingoví odborníci a reklamné spoty, tu zaznieva opakovane. Prihovárajú sa aj influenceri, ktorí získajú priestor v časti, ktorá už napovedá, že zrejme ide o reklamu. V momente keď zaznie na súde marketingovo ladený text „Koľko produktov s garantovane nízkymi cenami máte v ponuke?!“ Je už azda všetkým jasné že je to reklama.Pozornejším napríklad neujde, že herečka, ktorá na túto otázku odpovedá sa príliš nápadne podobá na Amber Heard odpoveďou, jej hodnotou, ale najmä vzhľadom.

Novou reklamou LIDL šokoval. Tak dlhý spot nie je bežný. Hlavne je však vytvorený profesionálne s profesionálnymi hercami, grafikou a naozaj pôsobí ako ukážka. Na záver samotný stratený a nájdený Martin U. priznáva, že „mal radšej ísť do LIDLa“. Pôvod videa samozrejme môžeme nájsť v Nemecku a tak aj herci sú Nemci. Dostávajú však profesionálny dabing slovenských hereckých profíkov v profesionálnom štúdiu a tak je dojem skutočnej ukážky na skutočný dokument na začiatku naozaj o veľmi silnom dojme.

Draho zaplatené – Vtipné, ak chápeme, že je to vtipné

Reklama je unikát. Pôsobí reálne do momentu, než vám začne zapínať kontrolka nad niektorými prvkami. Samozrejme, po medializácii a upozornení, že táto ukážka je reklamou, sa na ňu dá už pozerať od prvej sekundy inak. Iné to však bude, ak ste si reklamu pozreli pred videom skoro ráno 30. septembra 2022, kedy začala a nikde sa o nej nedozviete ani zamak informácií. Scénky, ktoré majú navodzovať dojem súkromného domáceho videa, sú pretiahnuté cez filtre a spomalené presne na spôsob dokumentárnych filmov.

Martin U reklamný spot LIDLA draho zaplatené

Reklama je vtipná, predovšetkým pre tých, ktorí pri jej pozeraní premýšľajú. Stretávame sa s množstvom ľudí, ktorí po pozretí reklamy nezistia, že sledujú reklamu, ale reálny spot. Ľudia dôverčiví, odmietaví, prípadne ľudia, ktorí nerozumejú sarkazmu. Zostáva veriť, že takýto ľudia sa najskôr dozvedia o humore v reklame a pozrú si ju až následne. Respektíve, že ich zastihne až po tom, čo pochopia, že ide o vtip. Keď sa totiž večer 30. septembra o 21:00 od kamagra gel susedy dozviete, že sa nejaký chlap stratil pred LIDLom, že to syn hovoril, lebo to videl na internete, ale netuší kde, lebo to vyzeralo že v Amerike, tak vás to môže dohnať až k tomu, že tejto úsmevnej skúsenosti začnete venovať čas v článku na komercne.eu.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Na titulke

Komentáre sú ukončené